کد خبر 37441

بااقتصاد بررسی می‌کند

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه توانسته است طی فعالیت 9 ماهه منتهی به 30 آذر 97، مبلغ 3 میلیارد تومان درآمد عملیاتی محقق کند و سود خالص 70 میلیون تومانی خود در مدت مشابه سال قبل را به سود خالص 2 میلیارد تومانی تبدیل نماید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه توانسته است در دوره مالی 9 ماهه منتهی به 30 آذر 97 مبلغ 2 میلیارد تومان سود خالص محقق کند که این میزان از سود خالص نسبت به دوره مشابه سال قبل که 70 میلون تومان بوده ، رشد 32 برابری داشته است. بنابراین عملکرد مالی شرکت طی دوره جاری مثبت ارزیابی می‌شود. روند حرکتی قیمت وبیمه نشان می‌دهد، ارزش پرتفوی صنعت سرمایه‌گذاری بیمه در 4 ماه اخیر نزدیک به 10درصد بازدهی داشته است. این میزان از بازدهی در حالی رخ داده است که روند کلی بازار با شروع فصل پاییز بعد از رشد چشمگیر در تابستان وارد فاز اصلاحی شده است. وبیمه تا اواسط آذر روند اصلاحی در پیش گرفته و تا قیمت 478 تومان کاهش یافته است اما از این تاریخ تا 10 رشد قیمتی داشته و با بازدهی 10درصدی نسبت به ابتدای مهر به قیمت 669 تومان رسیده است.

در آخرین صورت وضعیت پرتفوی به تاریخ 30 آذر 97 سهم سرمایه گذاری در انبوه سازی املاک و مستغلات حدود 69درصد می‌باشد. بنابراین تغییرات در گروه انبوه سازی می‌تواند بر روند بازدهی وبیمه اثرگذار باشد. گروه انبوه سازی وابسته به جو اقتصادی حاکم بر اقتصاد کشور است. در شرایط رونق با توجه به افزایش تقاضا برای ساخت و ساز و مسکن و مستغلات رشد را در گروه انبوه سازی شاهد هستیم اما در دوره رکود به دلیل کاهش تقاضا شرایط کمی متفاوت شده و شاهد افول در گروه انبوه سازی می‌باشیم. شرایط تحریمی حاکم بر اقتصاد کشور موجب شکل گیری کسادی در بازار و کاهش تقاضا شده است و این موضوع یکی از ریسک‌های اساسی گروه انبوه سازی به شمار می‌رود. در روز جاری (دوشنبه، 24 دی) خبر مبنی بر راه اندازی ساز و کار مالی بین ایران و اروپا در اواسط ژانویه از سوی نشریه آمریکایی مطرح شده است که در صورت عملیاتی شدن این موضوع به بازگشت شرایط رونق در اقتصاد کشور می‌توان امیدوار بود و همانطور که گفته شده است، رونق در اقتصاد کشور می‌تواند به رشد گروه انبوه سازی و در انتها به بهبود و رشد شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه منجر شود.

 

ارسال نظر

تازه ها