کد خبر 33162

بررسی روند فروش شرکت نفت سپاهان در 8 ماهه ابتدایی امسال حاکی از آن است که مقادیر فروش در کنار افزایش نرخ های جهانی کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بررسی روند فروش شرکت نفت سپاهان از فروردین تا آبان نشان می­ دهد که تعداد فروش شرکت روند رو به رشدی نداشته و جز در اردیبهشت، همواره مقدار فروش در یک کانال مشخص بوده اما در کنار این موضوع مبلغ فروش افزایش 119 درصدی داشته است.

1

محصولات داخلی نفت سپاهان بر اساس قیمت گذاری سازمان حمایت بوده و این امر ثبات نرخ فروش برای محصولاتی که در داخل فروش داشته اند را فراهم آورده است. اما محصولات صادراتی به نرخ جهانی قیمت گذاری می­ شود. افزایش قیمت دلار و به دنبال آن افزایش قیمت روانکارها در بازار خارج شرایط را برای افزایش درآمد حاصل از فروش فراهم کرده است به طوری که می توان گفت دلیل اصلی رشد مبلغ فروش در 8 ماه منتهی به 30 آبان 97، افزایش نرخ فروش محصولات شسپا بوده است.

22

بررسی این موضوع نشان می دهد که درآمد حاصل از فروش شرکت وابسته به نرخ های جهانی بوده و تغییرات نرخ جهانی می تواند بر روند درآمدی شرکت اثرگذار باشد. نشست­ اخیر اوپک جهت کاهش عرضه نفت و کنترل قیمتی نفت باعث افزایش قیمت نفت و محصولات پایین دستی آن می شود و تداوم این امر می تواند به افزایش درآمد شرکت کمک کند.

ارسال نظر

تازه ها