کد خبر 27248

شرکت پتروشیمی مارون در زمینه ی تولید انواع محصولات پتروشیمی از جمله اتان، پروپیلن، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، دی اکسیدکربن و ... فعالیت دارد. ظرفیت تولیدی آن سالانه 8888 هزارتن اتیلن و 588 هزارتن پروپیلن می باشد که این موضوع این شرکت را در زمره بزرگترین طرح های پتروشیمی جهان قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد و به نقل از شرکت مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر (اماکو) شرکت پتروشیمی مارون، گاز دریافتی از شرکت نفت را پس از جداسازی و ارسال C5+ )اتان ( به واحد های دیگر مجتمع، به شبکه گازی شهری برگشت می دهد. برای اولین بار در ایران C5+ از گاز طبیعی در واحد بازیابی اتان استحصال شده و طی فرآیندهایی به مواد الفینی به عنوان محصولات میانی و فرآورده های پلیمری و شیمیایی به عنوان محصولات نهایی تبدیل می گردد.

در واحد الفین محصولات شیمیایی همچون اتیلن، پروپیلن و بنزین پیرولیز تولید می شود .دراین بخش حدود 70 درصد از اتیلن تولیدی به عنوان مواد اولیه به پتروشیمی لاله) 75 درصد( و امیر کبیر ارسال می گردد و بخش دیگر به پروپیلن ، پلی اتیلن سنگین، اتیلن گلایکول و پلی پروپیلن تبدیل می گردد .لازم به ذکر است که بنزین پیرولیز عمدتا به مصرف پتروشیمی بوعلی سینا می رسد.

بررسی تولید و فروش سال 96

شرکت در 12 ماهه منتهی به 19/12/1396 توانسته 4 میلیون و 392 هزار تن محصول تولید کند و نزدیک 1 میلیون و 783 هزار تن از آن را به فروش رسانده است . لازم به ذکر است که بخشی از مواد تولیدی  که عمده آن اتان است به مصرف شرکت برای تولید سایر محصولات آن می رسد. درآمد کل شرکت در سال گذشته به بیش از 5475 میلیارد تومان رسید که رشد 31 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد و دلیل اصلی آن افزایش فروش مقداری و همچنین افزایش نرخ های جهانی پلی اتیلن و پروپیلن بوده است.

فروش شرکت به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود که فروش خارجی حدود 50 درصد از فروش خارجی شرکت را شامل می شود . مهمترین محصول شرکت اتیلن و پلی اتیلن سنگین است که درصد بیشتری از فروش شرکت را به خود اختصاص داده است بعد از آن منو اتیلن گلایکول و پلی پروپیلن قرار دارد .  شرکت در 4 ماهه منتهی به تیر 1397 با مقدار فروش 1 میلیون و 786  هزار تن محصول که در مقایسه با سال گذشته افزایش 6 درصدی را نشان می دهد توانست رشد حدود 5 درصدی را در مبلغ فروش تجربه کند .

در جدول زیر ظرفیت تولیدی هر یک از محصولات نشان نشان داده شده است.

1

در جدول زیر مقدار فروش نشان داده شده است. همانطور که در جدول زیر مشخص است شرکت از لحاظ فروش مقداری در مقایسه با سال گذشته موفق عمل کرده است تنها فروش پلی اتیلن سنگین در مقایسه با سال گذشته درصد کمی کاهش را نشان می دهد .

2

3

در جدول زیر مبلغ فروش نشان داده شده است. همانطور که از جدول زیر پیداست اتیلن بیشترین سهم را در فروش شرکت دارد و بعد از آن به ترتیب پلی اتیلن سنگین و منو اتیلن گلایکول بیشترین سهم را در فروش به عهده دارند.

4

5

در جدول زیر نیز نرخ فروش نشان داده شده است.

6

بهای تمام شده

حدود 65 درصد از مبلغ بهای تمام شده مربوط به مواد اولیه مصرفی است. مواد اولیه مصرفی شرکت شامل گاز طبیعی، پروپیلن، اکسیژن، بوتن و اتیلن است که حدود 94 درصد از بهای تمام شده را گاز طبیعی تشکیل می دهد .  سربار تولید نیز 20 درصد از بهای تمام شده را به خود اختصاص داده است .

پیش بینی سود

شرکت در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 1397 به ازای هر سهم 1049 ریال سود محقق کرد که در مقایسه با سال گذشته 9 درصد افزایش را نشان می دهد . در این دوره شرکت مجبور بوده دلار خودرا با نرخ 4200 تومان عرضه کند.

مفروضات پیش بینی:

  • مقدار فروش برابر با بودجه در نظر گرفته شده است .
  • نرخ فروش محصولات داخلی از بورس کالا و آنهایی که موجود نبود بر اساس نسبتی از نرخ فروش صادراتی لحاظ شده است. نرخ فروش محصولات خارجی بر اساس نرخ های جهانی محاسبه شده است.
  • نرخ فروش سایر محصولات به دلیل اهمیت کم از لحاظ مبلغی برابر با نرخ فروش 6 ماهه در نظر گرفته شده است .
  • نرخ تسعیر ارز 8000 تومان در نظر گرفته شده است.
  • نرخ خوراک نیز با دلار آزاد محاسبه شده است.
  • هزینه های حقوق و دستمزد با نرخ 11 درصد برای سال 1397 رشد داده شده است.
  • میزان درآمد سرمایه گذاری شرکت های زیرمجموعه برابر با سال قبل در نظر گرفته شده است.
  • درآمد و هزینه های عملیاتی و غیر عملیاتی برابر با سال 1396 در نظر گرفته شده است.
  • نرخ های فروش صادراتی در جدول زیر خلاصه شده است.

7

در جدول زیر صورت سود و زیان شرکت در چند سال گذشته خلاصه شده است :

8

همانطور که مشاهده می شود با توجه به مفروضات بیان شده شرکت برای سال مالی 1397 قادر است به ازای هر سهم 1074 تومان سود محقق کند. آزاد شدن نرخ فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا سبب رونق بیشتر پتروشیمی ها و واقعی شدن تقاضا می شود لازم به ذکر است صحت این تحلیل منوط به تحقق مفروضات ارایه شده می باشد و هرگونه تغییر در این مفروضات موجب انحراف نتیجه عملکرد از برآورد حاصله می گردد.

http://emaco.pro/

دانلود فایل
ارسال نظر

تازه ها