کد خبر 104050

فولاد سازان از ابتدای سال روندی صعودی را آغاز کردند، که در ادامه به بررسی فصلی این شرکت‌ها می‌پردازیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در فصل بهار بالاترین رقم درآمد فولادی‌ها 12688 میلیارد تومان و متعلق به فولاد، و کمترین رقم 52 میلیارد تومان و متعلق به فولای بود. 

فولادی‌ها همگی با سیری صعودی نسبت به بهار، فصل تابستان را پشت سر گذاشتند و مجموع درآمد همگی آن‌ها در تابستان بیشتر از 3ماهه بهارشان بود. 

کاوه با 82 درصد بالاترین درصد تغییر درآمد فصلی را به خود اختصاص داد؛ بعد از آن فخاس با 76 درصد، فولاژ با 75 درصد، فولای با 67 درصد، فجر با 64 درصد، هرمز با 56 درصد، ارفع با 35 درصد،  ذوب با 30 درصد، کویر 29 درصد و فولاد با 16 درصد به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. 

همانطور که مشاهده می‌کنید هر چند که فولاد بالاترین رقم درآمدی را در بین فولادسازان داراست اما در مقایسه دو فصل بهار و تابستان کمترین رشد را در پی داشته است. 

در پاییز نیز این روند صعودی همراه با فولادی‎ها بود و این بار بالاترین درصد رشد درآمد فصلی را کویر با 65 درصد تغییر از آن خود کرد؛ این در حالیست که کویر در فصل گذشته تنها یک نماد با رتبه آخر فاصله داشت. 

در یک نگاه اجمالی متوجه میشویم که شیب رشد درآمد شرکت‌ها در دوفصل ابتدایی نسبت به رشدی که در پاییز داشته‌اند، با کندی مواجه شده که می‌توان آن را کم بودن فروش در فروردین دانست. 

هرچند هنوز با به پایان نرسیدن اسفندماه نمی‌توان تغییر درآمد نسبت به پاییز را بررسی کرد اما با نگاه به درآمد 2 ماه اول زمستان می‌توان ادامه رشد درآمد را برای این فصل نیز پیش‌بینی کرد.

IMG_20210303_145924_755

ارسال نظر

تازه ها