کد خبر 102296

دو صندوق دولتی دارا یکم و پالایشی یکم در معاملات امروز بازار به ترتیب با 851 میلیارد تومان و 843 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازر امروز را کسب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ادامه روند صعودی صندوق‌های دولتی دارا یکم و پالایشی یکم امروز نیز این دو صندوق در سقف روزانه خود معامله شدند و بیشترین ازش معاملات بازار امروز را به خود اختصاص دادند. صندوق پالایشی یکم برای چندمین روز متوالی قرار گرفتن در حداکثر دامنه معاملاتی روزانه خود توانست تمامی زیان خود را جبران کند و اکنون به ارزش اسمی در بازار برسد.

در نماد دارا یکم امروز بیش از 52 میلیون واحد جابجا شد و ارزش این جابجایی‌ها بیش از 851 میلیارد تومان بود. در نماد پالایش نیز امروز بیش از 86 میلیون واحد جابجا شد و ارزش معاملات امروز این نماد بیش از 843 میلیارد تومان بود.

بررسی جریان ورود و خروج نقدینگی در صندوق های دولتی نشان می‌دهد که در صندوق دارایکم میانگین خرید هر حقیقی (19148 کد) 45 میلیون تومان و میانگین فروش هر حقیقی (31175 کد) 27 میلیون تومان بود. برآیند نقدینگی حقیقی‌ها نشان از ورود بیش از 10 میلیارد تومان به این نماد بود.

در صندوق پالایشی یکم نیز میانگین خرید هر حقیقی (36545 کد) 24 میلیون تومان و میانگین فروش هر حقیقی (75263 کد) 11 میلیون تومان بوده است. برآیند نقدینگی حقیقی ها در این نماد نشان از ورود بیش از 1 میلیارد تومان به این نماد بوده است.

نمادهای پاکشو، کویر و شپنا بعد از دو صندوق دولتی بیشترین ارزش معاملات بازار امروز را از آن خود کردند.

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها