کد خبر 93986

طبق اعلام سازمان کیفیت هوای تهران امروز هوای پایتخت ناسالم اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات امروز (اول شهریورماه) کیفیت هوای برخی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتا ناشی از جو آرام و افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته است.

طی روز با کاهش تندی باد بر غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد، علاوه‌براین با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین با عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی امشب (۱ شهریور ماه) نیز در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را شاهد باشیم.

با تداوم این وضعیت جوی تا صبح فردا (۲ شهریور ماه) همراه با افزایش تردد خودروها احتمال می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.

به‌تدریج با افزایش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد بنابراین با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر، پیش‌بینی می‌شود شاهد بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق باشیم.

شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت فردا (۲ شهریور ماه) ادامه خواهد داشت و احتمال می‌رود با وجود افزایش ترافیک شبانگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت سالم قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها