کد خبر 93456

عضو هیات رئیسه مجلس

عضو هیئت رئیسه مجلس در سخنانی اعلام کرد اگر رئیس جمهور در مجلس حضور داشت احتمال رای آوری وزیر پیشنهادی صمت محتمل بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالفت نمایندگان با وزیر پیشنهادی صمت بیانگر کنترل نحوه رفتار و تعامل دولت با خانه ملت است، گفت: در صورت حضور رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس، رای آوری وزیر پیشنهادی وزارت صمت محتمل بود.

علی کریمی فیروزجایی اظهار کرد:  نبودن رئیس جمهور در مجلس به بهانه کرونا به چالش ذهنی نمایندگان مجلس تبدیل شد.

وی مباحث مطرح شده در روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت را کاربردی و کارشناسی ارزیابی کرد و افزود: در صورت حضور رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس، رای آوری وزیر پیشنهادی وزارت صمت محتمل بود.

دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم با تاکید بر لزوم تعامل سازنده دولت با مجلس خاطرنشان کرد: معنای تعامل، تمکین به رویه های قانونی و پرهیز از ساختارشکنی است.
نماینده مردم بابل با اشاره به جمله معروف امام راحل در خصوص راس امور بودن مجلس گفت: دولت باید بیش از دستگاههای دیگر در چارچوب تعامل با مجلس و التزام به قوانین مصوب آن رفتار کند.
این مسئول با اشاره به پیچیدگی های عرصه حکمرانی خاطر نشان کرد: تحولات عرصه حکمرانی مبتنی بر اصول و چارچوبهای شناخته شده قانونی است که باید دررفتارهای مسئولان انعکاس یابد.
دکتر کریمی فیروزجایی تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی می طلبد دولت و مجلس تمام وقت بر روی رفع چالش های بنیادی فرهنگی و اقتصادی تمرکز کنند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها