کد خبر 92732

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اعلام کرد تعدادی از نمایندگان مجلس بای بررسی مشکلات کارگران هفت‌تپه عازم شوش شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا خضریان سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه 11 مرداد) در گفت‌وگو با صدا و سیما با اشاره به سفر سه نماینده مجلس به اهواز و شوش، جهت بررسی مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه اظهار داشت: سیدنظام‌الدین موسوی، احمد نادری و به اتفاق من صبح امروز پروازی را به اهواز داشته و در حال عزیمت به منطقه شوش هستیم تا مشکلات کارگران کارخانه هفت‌تپه را از نزدیک بررسی کرده و گزارشی از آخرین وضعیت را برای مجلس تهیه کنیم ضمن اینکه قرار است گفت‌وگویی هم با کارگران این کارخانه داشته باشیم.

وی افزود: ماجرای کارخانه هفت‌تپه از جایی شروع می‌شود که برخلاف رویه‌اش که از روز تأسیس وجود داشته و حتی در دوره دفاع مقدس هم تعطیل نشده و تولیدات آن ادامه داشته است اما از سال 78 که واردات شکر به کشور مجاز می‌شود اولین آسیب را می‌بیند به طوری که این کارخانه و تولیدات آن دچار مشکلات اساسی می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: بعد از این ماجرا موضوع نقل و انتقال غلط و اشتباهی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت رخ داده توانسته هزینه‌های کارخانه هفت‌تپه را از سال 87 به بعد بالا ببرد.

خضریان گفت: اتفاق غلط بعدی در مورد این کارخانه از سال 94 رخ می‌‌دهد که متأسفانه بحث خصوصی‌سازی این شرکت مطرح می‌شود و همین موضوع موجب آسیب‌های بعدی است.

وی درباره راهکارهای برون‌رفت از مشکلات کارخانه هفت‌‌تپه خاطرنشان کرد: به نظر می‌‌رسد باید درباره نحوه واگذاری این کارخانه تجدید نظر صورت گیرد زیرا کارخانه‌ای که از سال 94 تا کنون کارگران آن هیچگاه بدون اعتراض حق و حقوق خود را دریافت نکرده‌‌اند و هم اکنون هم که سه ماه است حقوق نگرفته‌اند دچار مشکلات اساسی شده است.

وی با انتقاد از کاهش تولیدات این کارخانه گفت:‌ تولیدات کارخانه هفت‌‌تپه از سال 94 تا کنون روند نزولی داشته است به طوری که ظرفیت اسمی 100 هزارتنی این کارخانه هم اکنون به 28 تن رسیده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت:‌مدیری که هم اکنون در رأس کارخانه هفت‌تپه بوده و آن را در روند خصوصی‌سازی و واگذاری در اختیار گرفته است اهلیت لازم را ندارد و باید زمینه تغییر و تعیین تکلیف آن مشخص شود. ضمن اینکه مشکلات به وجود آمده برای حقوق کارگران باید مرتفع شود.

خضریان در پایان گفت:‌از سال 94 تا کنون هزار تجمع از سوی کارگران کارخانه هفت‌تپه برای دریافت حق و حقوق‌شان صورت گرفته است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها