کد خبر 92560

امام جمعه مازندران از هجوم مسئولان پایتخت نشین در مازندران انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آیت الله محمدباقر محمدی‌لائینی در نشست با مسئولان رسانه‌های مازندران با اشاره به اینکه، در شرایط کرونایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ضروریات است، اظهار کرد: ماسک زدن و پرهیز از حضور در تجمعات از جمله اقداماتی است که باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه نقش افکار عمومی به عنوان قوی ترین کانون قدرت مشهود است، گفت: رسانه اختصاص به زمان ما ندارد، به ‌طوریکه پیامبر خود یک شبکه رسانه‌ای گسترده بود و بنابراین هر فردی باید یک رسانه باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: به مرور زمان رسانه به صورت یک کار حرفه ای در آمده و نقش بسیار برجسته ای دارد، در این راستا مسئولان حق دارند از طریق رسانه کارکردشان را به مردم بگویند و مردم نیز حق دارند از اخبار مطلع باشند.

محمدی لائینی با تاکید بر اینکه باید چارچوب رسانه ای خودمان را به شیوه‌ای مطلوب و در تراز انقلاب، ترسیم کنیم، خاطرنشان کرد: حق نداریم از ابزار رسانه بر ضد کشوری که شهید داده و اقدامات مهمی در راستای استقلال انجام گرفته است، انجام دهیم.

وی افزود: استکبار جهانی امروز نسبت به موجودیت خود احساس خطر می‌کند، مردم حق دارند با سواد رسانه‌ای بیشتر، از این موضوعات با خبر باشند، پس استفاده از رسانه با آموزش برای مردم لازم و ضروری است. 

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، ادامه داد: رسانه‌ها با تمام امکانات محدودی که در اختیار دارند، عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند اما اگر اخبار درستی منتشر نکنند مخاطرات جدی ایجاد می‌شود بطوریکه بخش قابل توجهی از اخبار موجود در رسانه ها، شایعات و اکاذیب است و در این راستا رسانه های انقلابی باید احساس مسئولیت کنند.

محمدی لائینی با بیان اینکه در جنگ رسانه ای به سردار سلیمانی‌ها نیاز داریم که اسوه مقاومت باشند، گفت: رسانه ها باید بدانند آنچه که امروز منتشر می‌کنند آثار خوب و بد آن در افکار می ماند، اگرچه ابزار و تجهیزات ما نسبت به دشمن قابل مقایسه نیست و همین مقدار نیز به بهانه کمبود منابع مادی یکی پس از دیگری مانند شبکه های برون مرزی صداوسیما در  در معرض تعطیلی است اما چون برای خدا اخبار منتشر می‌کنید بر امپراطور رسانه ای دشمن پیروز می شویم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیران کشوری و پایتخت‌نشین باید بدانند، این استان حیاط خلوت آنان نیست و باید برای هر حضور خود در مازندران، آورده‌ای داشته باشند، اظهار کرد: رسانه‌ها باید در این زمینه مطالبه‌گری بیشتری داشته باشند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها