کد خبر 92030

هواشناسی اعلام کرد تا آخر هفته قرار است در نوار شمالی و مرکزی کشور بارش باران خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی بعد ازظهر امروز (۳۱ تیر) در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و سواحل غربی دریای خزر رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه فردا (۱ مرداد) کاهش محسوس دمای هوا و وزش باد شدید در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خواهیم داشت، گقت: بارش‌ها نیز در سواحل غربی و مرکزی خزر تشدید می‌شود همچنین دریای خزر طی این روز مواج است.

ضیاییان ادامه داد: فردا (1 مرداد) در اردبیل و نیمه شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه شدت بارش طی فردا در استان گیلان است، گفت: روزهای پنجشنبه تا شنبه (۲ تا ۴ مرداد) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر بارندگی و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و خراسان شمالی نیز در برخی ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان روز شنبه (۴ مرداد) در شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی نیز این وضعیت پیش‌بینی می‌شود. طی سه روز آینده نیز در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل تا پایان هفته وزش باد شدید همراه با گرد و خاک است، اظهارکرد: شرق دریای عمان نیز طی این مدت مواج و در روز چهارشنبه (۱ مرداد) تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱ مرداد) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲ مرداد) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها