کد خبر 91890

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مجلس گفت: دولت برنامه اش برای کنترل قیمت ارز و تورم در کشور چیست؟

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی طغیانی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در مورد افزایش قمیت ارز هشدار داد و گفت: یکی از مسائل آزار دهنده این کشور افزایش مستمر نرخ ارز در بازار است تلاش‌های ما در کمیسیون و دعوت از مسوولان مختلف همچنان به نتیجه نرسیده است چرا که دولت برنامه‌ای برای مدیریت بازار ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  گفت: اگر دولت ۵ سال پیش، ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه نمی کرد و ۱۸ میلیارد دلار ارز کشور نابود نمی‌شد امروز این مشکلات را نداشتیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که نهاده‌های کشاورزی ما نیازمند ارز است، گفت: هم اکنون در تامین بسیاری از کالاهای اساسی مشکل داریم و در آینده در تامین نیازهای اساسی کشور با مشکل مواجه خواهیم شد. به نظرم فقط باید یک خواسته از دولت داشته باشیم و آن را از طرف مردم مطرح کنیم. که برنامه دولت برای کنترل بازار ارز چیست؟

طغیانی در پایان گفت: ما ابتدا باید از دولت در این زمینه برنامه بخواهیم تا بتوانیم به خوبی نظارت کنیم و اگر قسمتی از برنامه اجرایی نشد ابزار نظارتی را به کار ببریم. هم اکنون وضعیت ارز بسیار نگران کننده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها