کد خبر 91794

طبق اعلام وزیربهداشت هنوز در هیچ کشوری مشخص نشده است که فردی دو بار به ویروس کرونا مبتلا شده است و تنها دوره های بیماری طولانی بوده است بر همین اساس نمی توانیم بگوییم زدن واکسن کرونا یکبار کافی است یا باید هر چند مدت یکبار زده شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اخیرا اخباری در فضای مجازی منتشر شده مبنی بر این‌‌که اگر ویروس کرونا بتواند باعث ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا شود، پس اگر واکسن کرونا نیز کشف شود نمی‌‌تواند چندان مفید باشد و شاید نیاز باشد واکسن کرونا را به طور مداوم تزریق کنیم!

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در واکنش به این مطلب گفت: آن‌‌چه تاکنون مشخص است این است که ابتلا به بیماری کرونا باعث ایجاد ایمنی پایداری می‌‌شود و معلوم نیست که ایمنی ناشی از ابتلا به این بیماری ناقص باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مواردی از ابتلای مجدد به کرونا در ایران داشته‌‌ایم، تصریح کرد: خیر؛ در هیچ جای دنیا نیز هنوز ثابت نشده است که ابتلای مجدد به کرونا رخ بدهد؛ در مورد اکثر افرادی که گفته می‌‌شد که دچار ابتلای مجدد به این بیماری شده‌‌اند پس از بررسی مشخص شد که طول بیماری آن‌‌ها افزایش یافته است و در واقع یک کرونای طول‌‌کشیده است و در برخی موارد استثنائی حتی بیماری تا 60 روز به طول انجامیده است./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها