کد خبر 90554

شهرهای قرمز از نظر کرونا باید به زودی با مدودیت های جدی و پروتکل های سفت و سخت بهداشتی مواجه می شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالرضا فاضل  اظهارکرد: در حال حاضر ۵۳۰ بیمار کرونایی در گلستان بستری بوده که ۲۳۰ نفر آنها در بیمارستان های گنبدکاووس تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: بیمارستان های گنبدکاووس هم اکنون ظرفیت پذیرش بیماران را داشته اما احتمال پر شدن آن تا روزهای آینده وجود دارد.

فاضل با بیان این که هفت شهر گلستان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، افزود: روز گذشته ۹۲ بیمار در استان بستری شده و ۷۸ بیمار هم مرخص شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: پیش بینی می شود روند افزایشی کرونا تا آخر هفته ادامه داشته باشد و ممکن است کل استان در وضعیت قرمز قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در شهرهای قرمز محدودیت بیست و یک گانه اعمال خواهد شد که شامل تعطیلی پاساژها و مراکز خرید، تعطیلی باشگاه های ورزشی، تعطیلی مساجد، تعطیلی بازارهای هفتگی، تعطیلی تالارهای پذیرایی، محدودیت برگزاری مراسم در اماکن خصوصی و غیره، محدودیت برای آرایشگاه های مردانه، تعطیلی آرایشگاه های زنانه، تعطیلی مهدکودک ها، تعطیلی مراکز آموزشی، فعالیت رستوران ها صرفاً به صورت بیرون بر، تعطیلی سینماها و تئاتر، تعطیلی استخرها، ممانعت از ورود افراد بدون ماسک به درون اتوبوس، تاکسی و غیره، تعطیلی بازارچه های مرزی، پارک های کودکان و غیره است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها