کد خبر 90235

رئیس جمهور امروز در دیدار با هیات دولت اعلام کرد: مردم خودشان خدماتی که دولت در این چندسال ارائه داده است را دیده اند و نیاز نیست از آن ها نام ببریم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جلسه استانداران سراسر کشور گفت: امید در سایه بیان حقایق برای مردم به وجود می‌آید. برخی کارهای دولت نیاز به بیان و توضیح چه در سطح ملی و چه در سطح استانی ندارد و مردم خودشان آن را احساس می‌کنند. موضوع تحول سلامت و بیمه همگانی در سراسر کشور و اینکه مردم به راحتی دسترسی به پزشک و تخت و دارو و درمان دارند این را مردم خودشان حس و لمس می‌کنند.

وی افزود: اوایل سال 92 هرکسی به بیمارستان می‌رفت خودش باید هم دمپایی می‌خرید و هم ملافه و هم اگر نیاز به دارو بود باید خودش می‌رفت و تهیه می‌کرد. اگر کسی هم خدایی نکرده فوت می‌کرد جنازش در بیمارستان به گروگان گرفته می‌شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: برخی خدمات دولت برای مردم روشن است.امروز 5 هزار شرکت دانش بنیان فعالیت می‌کند. امروز به استانداران توصیه کردم ساختمان مناسب برای تاسیس کارخانه نوآوری در اختیار بگذارند. این خدمات را مردم می‌بییند. اما برخی خدمات ممکن است استانی و یا منطقه‌ای باشد که اینجا باید برای مردم بیان کنیم. اگر 300 هزار هکتار زمین کشاورزی را در استان‌های خوزستان و ایلام مجهز کردیم به کانال کشی و قیمت آن را چندین برابر کردیم، خب این استانداران مربوطه برای مردم توضیح دهند. باید سراسر کوش راین خدمت را لمس کنند. اگر 46هزار هکنتار زمین را در سیستان که بخش بزرگش افتتاح شده و این امکاتن را ایجاد کردیم را مردم سیستان وبلوجستان می‌ببیند اما ممکن است بهقیه آن را نبینند.

روحانی تصریح کرد:‌ سال ینده سال شروع قرن پانزدهم است و در سال 1400 باید ایران قدرتمندانه را برای ورود به قرن جدید آماده کنیم و دستاوردها را به مردم نشان دهیم. بخشی از این دستاوردها برای رژیم گذشته و است و بخشی از آن هم برای انقلاب است و باید این خدمات را به مردم  توضیح دهیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به توطئه‌های خارجی علیه ایران اظهار داشت: دشمنان می‌خواستند ایران را بشکنند و فکر می‌‌کردند با تحریم‌ها ایران را به التماس وا می‌دارند اما ملت با عظمت ایتسادگی کرده و حیثیت و توان خود را به رخ کشیده است و تاب‌اوری ملت ایران کم‌نطیر است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها