کد خبر 90050

قالیباف امروز در حضور وزیر ارتباطات از ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: بحث شبکه ملی اطلاعات برای کشورمان بسیار حائز اهمیت است چرا که هم نیاز عمومی همه مردم در شئونات زندگی شان است و از سوی دیگر امنیت ملی، عمومی و اجتماعی و اخلاقی ما در گرو شبکه ملی  اطلاعات است.

وی با اشاره به اینکه شاهد عدم تناسب بین رشد ترافیک اینترنت داخلی و خارجی هستیم، افزود: رشد ترافیک خارجی بسیار بیشتر از رشد ترافیک داخلی است و نیاز به سیاست های راهبردی و تعدیلی دارد که مأموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شرایط فعلی شاهدیم که ارسال یک پیام ساده بین دو شهروند ابتدا به خارج می رود و سپس به داخل می آید که یک ضعف جدی است و باید حل و فصل شود.

قالیباف گفت: ما در خدمات پایه چون پیام رسان ها و سیستم عامل هم دچار مشکل هستیم که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید توجه جدی به حل این مسائل کند.

وی با بیان اینکه بحث صیانت در فضای مجازی، بحثی جدی  و با اهمیت است گفت: کودکان، نوجوانان و خانواده های ما در معرض فضای آلوده هستند که بخشی از آن به تولید محتوا باز می گردد که وزارتخانه ارتباطات و بخش های فرهنگی در این زمینه مسئول هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه شاهد لجام گسیختگی و رهاشدگی در این عرصه هستیم که باید دولت و وزارتخانه ارتباطات، سیاست های لازم را در این راستا انجام دهند./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها