کد خبر 89975

چندی پیش تصاویری از یک قبرستان فوق لاکچری در تهران منتشر شد که بسیاری را شوکه کرد و باعث جلب توجهات به سمت یک محله لاکچری در لواسان به نام عسلک شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افزایش سبک زندگی اشرافی در محله های بالای شهر تهران باعث شده هر روز تعداد بیشتری به تبعیض اقتصادی و آسیب های اجتماعی ناشی از آن در جامعه پی ببرند.

بعد از رسوایی‌های مربوط به باستی هیلز تهران، چند روز پیش هم تصاویر عجیبی از یک قبرستان فوق لاکچری در لواسان پخش شد که همه را شوکه کرد. تصاویر مربوط به این باغ – قبرستان نشان از این دارد که قیمت هر قبر این منطقه حداقل چند میلیارد است. این در حالی است که نه در بوشهر و خوزستان بلکه در همین جنوب تهران بسیاری با فقر مطلق دست و پنچه نرم می‌کنند.

19

عسلک؛ بورلی هیلزتر از بورلی هیلز

متاسفانه منطقه لواسان تبدیل شده به محل جلوه اشرافی گری و ثروت اندوزی و مانند یک دمل چرکین مشکل و بیماری درونی جامعه ما را عیان می‌کند. لواسان پر از محله هایی است شیک که قیمت هر ساختمان آن چند میلیارد می‌ارزد. یکی از این مناطق که کمتر به آن توجه می‌شود عسلک است.

این منطقه خوش آب و هوا در شرق لواسانات تا مدتها به عنوان سوئیس ایران شناخته می‌شد. این منطقه پر است از ویلاهای گران قیمت با مبلغ های نجومی. مالک بیشتر این ویلاها تاجران، سلبریتی‌ها، سیاستمداران و میلیاردهایی هستند که می‌خواهند تعطیلات آخر هفته خود را با آرامش بگذرانند.

 

20

عسلک یک منطقه کوهپایه ای است که قبلا استلک (اصطلک) نامیده می‌شد اما به مرور زمان به عسلک تغییر نام داد. تپه ای که تا قبل از انقلاب متعلق به فردی به نام اویسی از اقوام تیمسار اویسی بوده است.  به گفته برخی  از ساکنان عسلک، تیمسار اویسی در زمان پهلوی دوم این ملک را به نام خود زده و  خیلی سریع شروع به ساخت ویلاهایی هایی در آن می‌کند.

از آن به بعد است که آرام آرام عسلک جزو بهترین و گران ترین مناطق لواسان می‌شود و محل زندگی افراد مشهور بسیاری می‌گردد. 

سلبریتی‌ها و سیاستمدارانی که در عسلک زندگی می‌کنند

پیش از این شایعه شده بود که اسلبریتی‌ها و سیاستمداران بسیاری در این منطقه زندگی کرده و ویلا دارند. در واقع روزنامه هفت صبح بود که اولین بار نام افراد مشهوری را که در این منطقه زندگی می‌کنند برد.  نام این افراد بدین شرح  بودند: مهران مدیری، فرامرز قریبیان، علی کریمی، علی دایی، یکی از بزرگان اتحادیه طلا و جواهر، دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی و... با این حال، ادعای روزنامه هفت صبح هرگز ثابت یا رد نشد.

21

 

همچنین کمی پیش روزنامه کیهان ادعا کرد برخی وزرای حسن روحانی من جمله عباس آخوندی در این منطقه ملک دارند که این مساله نیز تایید یا تکذیب نشد.

قیمت‌های نجومی ملک در عسلک

عسلک منطقه ای است که چشم انداز خوبی دارد؛ آب و هوای آن هم بی نظیر است و از قدیم هم به خاطر همین دو ویژگی مشهور بوده. البته نباید فراموش کرد که مناطق اطراف آن مثل توک مزرعه، چنارین، گلندوک و … قیمت هایشان با این منطقه قابل مقایسه نیست.

22

قیمت ویلاها در این منطقه بسته به نوع ساختمان، سن آن و طراحی اش تفاوت دارد. با این حال در برخی موارد، قیمت یک ویلا به متری 100 میلیون تومان هم می‌رسد. سال گذشته قیمت یک آپارتمان یا ویلای 1000 متری در این منطقه حدود 50 میلیارد تومان برآورد شده بود که با افزایش قیمت مسکن، این عدد بالاتر هم رفته است.

چرا این‌همه اختلاف؟

شاید آنچه بیش از همه مردم را نگران می‌کند این باشد که این تبعیض اقتصادی  و اجتماعی در قلب تهران هر روز در حال ببشتر شدن است و متاسفانه از جانب افرادی هدایت می‌شود که دائما شعار ساده زیستی می‌دهند. این اختلاف قول و عمل به حکم آیه " لم تقولون مالا تفعلون" (صف 61) بیشتر قلب انسان را جریحه دار کرده و به نوعی درد مضاف به انسان می‌دهد. کسانی که ذکر لبشان عدل علی است و خطبه های او را بر لب جاری می‌سازند و سپس شب را در باستی هیلز و عسلک به سر می‌برند بیشتر از هر کسی قابل سرزنش و دوری هستند.

23

منبع: خبر فوری

ارسال نظر

تازه ها