کد خبر 89757

وزیرخارجه ایران در سفر به روسیه اعلام کرد: ما تصمیم داریم برای کمک به کشور دوست خود سوریه علیه آمریکا به کمک ای اقتصادی خود ادامه دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به مسکو در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک با اشاره به تحریمهای آمریکا علیه سوریه موسوم به قانون سزار از تلاشها برای افزایش همکاریهای اقتصادی میان تهران و دمشق خبر داد. 

در اواخر دسامبر 2019 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون سزار را برای تحریم تمامی اقدامات تجاری و اقتصادی سوریه و برخی مقامات دولتی دمشق به امضا رساند. 

وزیر خارجه ایران با اشاره به قانون سزار به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تهران تلاش میکند همه ابزارهای همکاری اقتصادی با سوریه را فعال کند. ما روابط اقتصادی قدرتمندی با دمشق داریم و سوریه یک خط اعتباری اقتصادی در ایران دارد. ما و دوستانمان برای تقویت شرایط اقتصادی در سوریه تلاش میکنیم.

اظهارات ظریف درحالی مطرح میشود که وی قرار است اواخر امروز با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه درباره مسائل مختلف از جمله سوریه دیدار و رایزنی کند. 

قانون سزار که در ماه دسامبر امضا شده قرار است از روز چهارشنبه اجرایی شود.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این  درباره سفر ظریف به مسکو عنوان کرده بود: ظریف در این سفر درباره روابط دوجانبه ایران و روسیه، برجام و مسائل منطقه‌ای با همتای خود بحث و تبادل نظر خواهد کرد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها