کد خبر 88604

نژاد بهرام یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره ترافیک شدید شهر تهران اعلام کرد زودتر باید تکلیف طرح ترافیک مشخص شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد زهرا نژادبهرام در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران با انتقاد از عملکرد شهرداری تهران درباره اجرای طرح ترافیک اظهار کرد: تکلیف شهروندان از استفاده از طرح ترافیک هنوز مشخص نیست و شهردار تهران باید درباره آشفتگی ترافیک پایتخت پاسخگو باشد و از روز شنبه بسیاری از شهروندان اطلاعی از اجرا نشدن ترافیک نداشتند.

وی در ارتباط با دستگاه زباله‌سوز و تحویل آن به قم گفت: آخرین اخبار دریافتی حکایت از آن دارد که دستگاه زباله‌سوزی اهدایی دولت چین به کلانشهر تهران با پیشنهاد و پیگیری جدی شهردار قم این دستگاه زباله‌سوز به شهر قم اختصاص یافته است.

وی افزود: در حالی این اتفاق افتاده است که براساس آمارهای ارائه شده از زمان شیوع ویروس کرونا میزان جمع‌آوری پسماندهای خطرناک بیمارستانی تهران به عنوان پایتخت کشور در طول روز به 110 تن افزایش پیدا کرده است و شرایط موجود این امکان را برای بیمارستانها فراهم نمی‌کند که بخواهند با استفاده از دستگاه‌های اتوکلاو پسماندهای بیمارستانی خود را بی‌خطر کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران  خاطرنشان کرد: حجم زباله‌های بیمارستانی و پسماندهای عفونی کلانشهر تهران در قیاس با شهر قم بیش از 20 برابر است و کارکرد این دستگاه بر پایتخت به مراتب موثرتر از شهر قم است.

نژاد بهرام گفت: آنچه محل پرسش و انتقاد جدی است سکوت و نقش منفعل شهردار تهران درباره پیگیر دستگاه زباله‌سوز چینی است و این در حالی است که با توجه به آمار بالا و وضعیت قرمز کرونا در پایتخت حداقل انتظار شهروندان از شهردار تهران پیگیری جدی و شفافیت درباره چرایی انتقال این دستگاه به شهر قم است.

وی در پایان گفت: در همین ارتباط به شهردار تهران تذکر می‌دهم تا جزئیات آخرین اقدامات و پیگیریهایی که برای دریافت دستگاه زباله‌سوز انجام داده‌اند را به اعضای شورای شهر و شهروندان گزارش کند.

احضار حق‌شناس به خاطر اظهارات کرونایی

محمدجواد حق‌شناس به دلیل اظهاراتش در ارتباط با آمار جانباختگان ویروس کرونا در پایتخت به دادسرای رسانه احضار شده است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با گلایه از احضار محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی  و اجتماعی شورای شهر تهران به دادسرای رسانه خاطرنشان کرد: امیدوارم امروز مشکل حق‌شناس حل شود. احضار محمدجواد حق شناس در دادگاه رسانه به دلیل اظهاراتش در مورد مسئله کرونا بوده است.

 

ارسال نظر

تازه ها