کد خبر 87929

وزیر دفاع اعلام کرد که هیچ کشوری نمی تواند مزاحمتی برای کشتی های ایرانی در دریا و تجارت ما ایجاد کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این یادداشت که از سوی سوزان رایس، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا نوشته شده، به نشستی در کاخ سفید اشاره دارد که باراک اوباما، رییس جمهور پیشین آمریکا طی آن با مقامات ارشد خود درباره خطرات احتمالی‌ای که ممکن است از سوی مایکل فلن، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با آن روبه رو شوند، گفتگو کرده است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، رایس در این یادداشت که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده، نوشته است: جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی اظهار کرد، از دیدگاه امنیت ملی، نگرانی هایی درباره ارتباط مکرر مایکل فلن (که قرار بود مشاور امنیت ملی آمریکا شود) با سفیر روسیه دارد.

رایس در ادامه نوشت: کومی گفت، از آن جا که این مساله به ارائه اطلاعات حساس مرتبط است، می‌تواند محل نگرانی باشد. اوباما از کومی پرسید که آیا شورای امنتی ملی نباید اطلاعات حساس درباره روسیه را به فلن گزارش دهند؟

پاسخ کومی این بود که "احتمالا همینطور است" و افزود، مدرکی حاکی از ارائه اطلاعات محرمانه به سفیر روسیه توسط فلن وجود ندارد اما "میزان ارتباط آن ها غیرمعمول است".

طبق این یادداشت، اوباما اظهارات خود در این باره را با تاکید بر تعهدش به حصول اطمینان از رسیدگی به همه مسائل از سوی جوامع اطلاعاتی و اعمال قانون بر مبنای قوانین آغاز کرد.

در این یادداشت آمده، کومی تاکید کرد که رسیدگی به این مساله را طبق قانون پیش می‌برد.

بنا بر یادداشت رایس، اوباما سپس از کومی خواست که اگر طی هفته‌های پیش رو تغییراتی ایجاد شد که روند ارائه اطلاعات تیم اوباما به تیم دولت بعد باید طبق آن تغییر می‌کرد، به او اطلاع دهد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها