کد خبر 87818

کرونا و فعالیت های کادر درمانی باعث شده است تا در این مدت بیماران خاص با مشکل خدمات درمانی مشکل به وجود آید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین عباسی مقدم رئیس اداره امور بیماری‌های خاص دانشگاه گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ بیمار خاص از خدمات درمانی دانشگاه بهره مند می‌شوند که با شیوع بیماری کووید ۱۹ و اختصاص برخی از بیمارستان‌های معین به درمان این بیماری، اقدامات لازم برای هدایت و توزیع بیماران خاص در مراکز تحت پوشش و ارائه خدمات کیفی، مطلوب و رضایت بخش انجام شد.

وی با بیان این که بیماری کرونا یک بیماری ویروسی با قابلیت واگیری شدید است که برای افرادی مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و خاص خطر بیشتری را می‌تواند  به همراه داشته باشد به تشریح وضعیت درمان بیماران خاص و صعب العلاج  در این ایام پرداخت.

عباسی مقدم با تاکید بر اهمیت ایمنی بیماران خاص در مقابل کروناویروس گفت: با اعلام بیمارستان‌های معین ریفرال کرونا در ابتدا بیماران همودیالیزی بیمارستان مسیح دانشوری، شهدای گمنام و لقمان حکیم را به سایر مراکز تابعه منتقل کردیم و بخش تالاسمی بیمارستان طرفه نیز به بیمارستان اشرفی اصفهانی منتقل شد.

به گفته وی در این ایام بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی دست به تعداد بیماران از طریق اداره کل پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت تامین شد و در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز ارائه خدمات بیماران خاص قرار گرفت.

رئیس اداره امور بیماری های خاص دانشگاه درخصوص وضعیت درمان بیماران دیالیزی گفت: در محدوده تحت پوشش دانشگاه ۵۸۳ تخت دیالیز فعال است و به ۲۵۷۳ بیمار خدمت رسانی می‌کند که براساس این آمار هم اکنون ضریب اشغال بیمار به تخت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۴/۴ است.

 عباسی مقدم با اشاره به اقداماتی که درحوزه خدمات دارویی و صدور حواله الکترونیک دارو برای بیماران MS و پیوند انجام شده خاطرنشان کرد که با هماهنگی‌های صورت گرفته ۷ داروخانه طرف قرارداد معاونت درمان دانشگاه  در این ایام  خدمات دارویی مورد نیاز بیماران مذکور را تامین می‌کند.

 وی در ادامه یادآور شد: خدمات دندانپزشکی رایگان به بیماران خاص و صعب العلاج در بیمارستان‌های کودکان مفید، طالقانی و دانشکده دندانپزشکی بر اساس بسته‌های حمایتی و پروتکل‌های پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ ارایه می‌شود.

 رئیس اداره امور بیماری‌های خاص در خاتمه ضمن تقدیر از حمایت‌های معاون درمان و زحمات پرسنل اداره بیماری‌های خاص در ارائه خدمات در این شرایط خاص، اظهار امیدواری کرد که با  بازنگری و مهندسی مناسب فرآیندهای جاری شاهد ارتقای کمی و کیفی ارائه خدمات به بیماران خاص و صعب العلاج و افزایش رضایتمندی آنان باشیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها