کد خبر 87595

استاندار کرمانشاه اعلام کرد با بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا شاهد دومین موج شیوع کرونا در کشور خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، و این شرایط می‌طلبد که مردم بیش از پیش رعایت نکات بهداشتی و حفافظتی را در برابر ویروس "کرونا" داشته باشند.

شاه آبادی تصریح کرد: با گذشت سه ماه از شیوع بیماری کرونا تمام مردم نسبت به خطرات این بیماری آگاه شده‌اند، اما همچنان شاهد بی خیالی و بی احتیاطی از سوی بسیاری افراد هستیم.

مدیرگروه کنترل بیماری‌ها مرکز بهداشت استان کرمانشاه تصریح کرد: بسیاری مردم از انجام مراقبت های بهداشتی و حفاظتی خسته شده‌اند، اما باید بدانند تا زمان پایان کرونا این مراقبت ها باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: مردم باید بدانند هرچه آمار مبتلایان افزایش یابد، به تبع مرگ و میر ناشی از این بیماری هم افزایش می یابد و همه باید برای حفظ جان و سلامت خود و عزیزانشان نکات بهداشتی را رعایت کنند.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: مانند همیشه توصیه اکید ما خودداری از حضور غیرضروری در سطح جامعه، رعایت فاصله اجتماعی با افراد جامعه و استفاده از ملزومات حفاظتی از جمله ماسک و دستکش برای پیشگیری از شیوع کرونا است.

مدیرگروه کنترل بیماری ها مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به استمرار غربالگری افراد جامعه دربحث "کرونا" گفت: در حال حاضر افراد بالای 15 سال از طریق تماس با شماره تلفن 4030 مدام غربالگری می‌شوند.

وی افزود: در طرح غربالگری افراد بالای 15 سال، تمرکز ویژه ای بر بررسی وضعیت مبتلایان بیماریهای زمینه ای و زنان باردار وجود دارد و این افراد تقریبا هر هفته یکبار غربالگری می شوند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها