کد خبر 87390

ستاد استانی مبارزه با کرونا اعلام کرد هیچ مدرسه ای حق اجبار به حضور دانش آموزان در شرایط فعلی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الله غلامی شامگاه (سه شنبه-۲۳ اردیبهشت) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز سی چهارمین جلسه ستاد کرونا برگزار شد و در رابطه با برگزاری لیالی قدر پیشنهادهای متفاوتی ارائه شد، اما در نهایت مصوب شد مراسم شب های قدر در فضای باز مساجد برگزار شود و مومنان یک متر از هم فاصله داشته باشند، اما در صورتی که مساجد فضای باز نداشته باشند مراسم داخل شبستان ها با یک چهارم ظرفیت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مدت زمان مراسم شب های قدر ۲ ساعت و از ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد خواهد بود، افزود: مساجد حتما باید از سیستم تهویه مناسب برخوردار باشند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند. افراد مسن و کسانی که بیماری های خاص دارند در این مراسم شرکت نکنند و از هرگونه پذیرایی باید خودداری شود. تمام کسانی که در این مراسم شرکت می کنند حتما باید ماسک داشته باشند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان، گفت: نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در رابطه با شب های قدر با سازمان بسیج است. 

غلامی ادامه داد: تمام مدارس از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی می شود و حضور دانش آموزان در مدرسه اختیاری است و کسانی که اشکال درسی دارند به مدرسه و معلم خود مراجعه می کنند. بازگشایی مدارس برای رفع اشکال خواهد بود و برای اینکه نگرانی تحصیلی والدین مرتفع شود این بازگشایی انجام می شود و بدون شک هیچ  تجمعی در مدارس شکل نمی گیرد، ۲۷ خرداد هم امتحانات پایان سال برگزار می‌شود.

وی در خصوص بازگشایی موزه ها و مکان های تاریخی گفت: امروز مصوب شد که این مکان ها باز شوند و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری می توانند فعالیتشان را آغاز کنند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان، ادامه داد: در خصوص بازگشایی دهکده تفریحی زاینده رود مصوب شد صرفا صاحبان ویلاها مجاز به استفاده از ویلاهای خود هستند. همچنین آرایشگاه‌های مردانه و زنانه با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

غلامی گفت: بر اساس نظرسنجی ها مردم بیش از ۷۸ درصد پروتکل ها را رعایت می کنند و در استان اصفهان فقط موارد تخلف دیده می شود به همین دلیل این احساس به وجود می آید که پروتکل ها رعایت نمی شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص برگزاری مراسم روز قدس، گفت: هنوز فرصت زیادی تا روز قدس داریم به همین دلیل بهتر می توانیم در این خصوص تصمیم گیری کنیم، اما مراسم روز قدس مانند هر سال برگزار نخواهد شد و در خصوص مراسم روز قدس و عید فطر در جلسه بعدی ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان با بیان اینکه وضعیت کلان شهر اصفهان همچنان در وضعیت قرمز است، گفت: بر اساس آخرین گزارش بهداشت و درمان هنوز تخت های خالی زیادی داریم و شهرهای وضعیت سفید به تعداد محدود و دور از مرکز استان هستند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها