کد خبر 87251

دو جوان کلاهبردار مشهدی که با ماشین خود تلاش در کلاهبرداری داشته اند توسط پلیس مشهد دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عباس صارمی ساداتی گفت: تیم‌های تجسس کلانتری شهید نواب صفوی مشهد پیگیری کلاهبرداری‌های خیابانی را در دستور کار خود قرار دادند و با توجه به سرنخ‌های موجود، متهم پرونده را چهره‌زنی و تحت تعقیب قرار دادند. 

فرمانده انتظامی مشهد افزود: ماموران کلانتری 42 در این ماموریت ضربتی توانستند با همکاری یکی از عاملان نگهبانی مجتمع بزرگ تجاری، متهم را در حالی که از یک شهروند ساده لوح به بهانه اخذ وام جهیزیه مبلغ 100 هزار تومان گرفته و مدارکش را می‌گیرد تا موضوع را پیگیری کند و سپس طبق نقشه از طعمه خود جدا شده و قصد داشت از خروجی دیگر این مجتمع متواری شد، دستگیر کردند. 

وی بیان کرد: متهم 47 ساله که سابقه کیفری داشته و بنابر ادعای خودش جا و مکان مشخصی ندارد در تحقیقات اولیه تاکنون به 4 فقره کلاهبرداری از شهروندان ساده‌لوح تحت عنوان پرداخت تسهیلات بانکی و تحویل بن ویژه خرید اعتراف کرده است. 

صارمی ساداتی با اشاره به اینکه تحقیقات از این کلاهبردار خیابانی ادامه دارد، اظهار کرد: شهروندان عزیز باید هوشیار باشند و در مواجهه با افرادی که در کوچه و خیابان و یا داخل وسایل حمل و نقل عمومی و پارک‌ها و مراکز تجاری و تفریحی به آن‌ها مراجعه و وعده و وعید تسهیلات ویژه می‌دهند مراتب را بلافاصله به فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کرده و فریب این‌گونه افراد شیاد را نخورند. 

فرمانده انتظامی مشهد گفت: تیم‌های تجسس کلانتری 13 شعهید هاشمی‌نژاد مرحله دیگری از طرح تشدید مقابله با سرقت‌های خیابانی را در دستور کار خود قرار دادند. 

وی افزود: پلیس در اجرای این طرح به راننده و سرنشین یک خودروی سواری پراید 111 که پلاک‌های آن مخدوش بود مظنون و در حالی که این 2 جوان قصد فرار داشتند آن‌ها را دستگیر کردند. 

صارمی ساداتی عنوان کرد: متهمان و خودرو به کلانتری منتقل و در بازرسی از پراید 111 مقادیری اموال مسروقه شامل قطعات و لوازم خودرو، یک قواره چادر مشکی، 3 دستگاه گوشی تلفن همراه، یک دستگاه پمپ موتور و حدود 50 متر کابل برق و مخابرات کشف شد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها