کد خبر 84982

تعداد مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان به 342 نفر رسیده است و در 24 ساعت گذشته حدود 29 نفر مبتلای جدید در بیمارستان ها بستری شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: تا ظهر امروز چهارشنبه بیستم فرودین ماه ۱۳۹۹، موارد مثبت آزمایشگاهی کووید -۱۹ در سیستان و بلوچستان با ٢٩ مورد افزایش به ٣۴٢ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: متأسفانه تاکنون ٢٨ نفر از عزیزان هم استانی با نتیجه آزمایش مثبت کرونا فوت کرده اند.

وی ادامه داد: تعداد موارد مثبت در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ٢٣٠ نفر، در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه زابل ٨١ نفر و در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر ٣١ نفر است.

هاشمی شهری بیان کرد: تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد نیز تا این روز به ١۵۴١ نفر رسیده است که ١۴٠ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده اند.

وی گفت: به جز رعایت اصول بهداشت فردی مانند شستشوی مرتب دست‌ها، عدم روبوسی و دست دادن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و خودداری از تشکیل و حضور در اجتماعات برای پیشگیری از انتشار ویروس ضروری است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها