کد خبر 84398

شورای شهر تهران درخواست داد تا وزارت خارجه اجازه ی ارسال نامه به اعضای این سازمان بدهد تا بتوانند به روسای شهرهای بزرگ دنیا نامه نوشته و خواستار درخواست آن ها برای لغو تحریم ها علیه ایران شوند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، زهرا نژاد بهرام در خصوص جزئیات نامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران به روسای شوراهای کلانشهرهای دنیا در اعتراض به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران در این روزهای کرونایی گفت: دقت داشته باشید که اوایل سال گذشته نیز شورای شهر تهران در اعتراض به تحریم‌های ظالمانه آمریکا نامه‌ای را در راستای دیپلماسی عمومی به روسای شوراهای کلانشهرهای دنیا نوشت.

وی افزود: این نامه در اختیار وزارت امور خارجه قرار گرفت تا براساس عرف دیپلماتیک این نامه ارسال شود اما وزارت امور خارجه مجددا این نامه را برای اعمال اصلاحاتی به شورای شهر بازگرداند و ما نیز در مهر ماه این نامه را به این وزارتخانه تحویل دادیم اما ترتیب اثر فوری داده نشد.

نژادبهرام با بیان این که من به عنوان مسئول پیگیری این نامه بارها با وزارت امور خارجه تماس گرفتم و در مورد سرنوشت نامه‌مان پیگیری کردم، گفت: در نهایت در اواخر اسفند ماه عباس موسوی - سخنگوی وزارت امور خارجه - گفت که نامه ارسال شده است اما پاسخی از کشورهای ارسال کننده دریافت نشده است.

این عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که همه اعضای شورا در مورد شیوع کرونا در کشور دغدغه‌مند هستند، گفت: حتی حساب توییتری بنده به دلیل اعتراضات درخصوص تحریم‌ها و تاثیر آن بر عدم کنترل بیماری کرونا بلاک شده است و از سوی دیگر معتقدیم که اعضای شورای اسلامی شهر تهران  به دلیل ماهیت مردمی که دارند به عنوان نهادهای مردمی می‌توانند در راستای دیپلماسی عمومی صدای مردم را به گوش همه جهانیان برساندند.

وی گفت: امیدوارم نامه دوم‌مان به سلامت به دست روسای شوراهای کلانشهرها برسد و بتواند موثر باشد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها