کد خبر 84247

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد بیش از ۲۴۰ مجموعه ورزشی و ۶ مجموعه اقامتی و رفاهی در سراسر کشور داریم که اداره کل امور ورزشی با هماهنگی هایی که با مدیران مجموعه ها و همچنین مدیران کل استان‌ها دارند این مجموعه ها را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج کرده اند و از هر نظر آماده همکاری با ستاد ملی مبارزه با این اپیدمی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمامی مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران برای همکاری با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در سراسر کشور در اختیار این ستاد قرار می‌گیرد.

به گزارش وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی ابراهیم صادقی فر گفت: بیش از ۲۴۰ مجموعه ورزشی و ۶ مجموعه اقامتی و رفاهی در سراسر کشور داریم که اداره کل امور ورزشی با هماهنگی هایی که با مدیران مجموعه ها و همچنین مدیران کل استان‌ها دارند این مجموعه ها را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج کرده اند و از هر نظر آماده همکاری با ستاد ملی مبارزه با این اپیدمی هستیم.  

وی افزود: ظرفیت و توان بالقوه ای در مجموعه های ورزشی کارگران در سراسر کشور وجود دارد و همانطور که از روزهای نخست هم به صورت خودجوش مجموعه هایی مثل کارگران شهید معتمدی به کمک سایر نهادهای مسئول آمد.  

صادقی فر تاکید کرد: در این موقعیت حساس که وطیفه همه ما بسیج امکانات برای مهار یک بیماری واگیردار است اداره کل امور ورزشی تمامی مجموعه ها که بالغ بر ۲۴۰ مجموعه می شود را برای این مهم تخصیص داده و در صورت لزوم سالن های ورزشی و سایرفضاهای موجود را در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار خواهد داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی  وزارت کار افزود: باید بسیار هوشیارانه و با تعامل و همدلی بوجود آمده همه دست به دست هم بدهیم تا ازتوسعه این ویروس جلوگیری کنیم و هر کدام از ما اگر بهداشت فردی را رعایت کنیم و توصیه های متولیان و ستاد مبارزه با کرونا را بکاربندیم خیلی زود می توانیم این ویروس را در کشورمان مهار کنیم.

همچنین در دومین جلسه کمیته بهداشتی،  فرهنگی و اجتماعی پرداخت ۵۰ درصد غرامت دستمزد به کارگران دارای استراحت پزشکی بدونه نظر کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی که نیازمند زمان بیشتری است اعلام گردید که معاونت روابط کار از این ابلاغ سازمان تأمین اجتماعی تشکر و خواهان اقدام به موقع استانها در این زمینه شد.  

در این جلسه همچنین موضوع درخواست تعویق دریافت هزینه های آب،  برق و گاز مصرف کارگاه های کشور تا پایان اردیبهشت سالجاری مشروط به حفظ اشتغال موجود بررسی شد.  همچنین مقررشد با وزارت کشور و شهرداری تهران در خصوص تامین وسایل حفاظت فردی و مواد ضد عفونی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب بیماری کرونا مکاتباتی صورت گیرد و همچنین نظر تخصصی اداره کل روابط کار و جبران خدمت در خصوص شرایط کاری کارگران ،  تعلیق قرارداد بعضی از کارگران بررسی و نظر کارشناسی اعلام گردد.  در پایان مقرر شددستورالعمل مشترکی از سوی حوزه معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی به منظور تعیین حدود و تفکیک نوع پرداخت بیمه بیکاری تهیه و ابلاغ شود

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها