کد خبر 83782

طبق بررسی آمار افراد مبتلا به کرونا در تهران که منجر به مرگ شده است با افزایش بیش از 10 درصد همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا زالی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دستورالعمل تعطیلی مراکز تجاری غیر ضرور کمی با تأخیر در حال ابلاغ و اجرایی شدن است.

زالی بیان داشت: هم اکنون به دلیل اینکه ترددهای درون شهری در تهران به دلیل ماهیت تعطیلی به گونه‌ای است که این دستورالعمل‌ها ممکن است از کفایت معمول برخوردار نباشد و مهم این است که زمانی که تردد در سطح شهر تغییر پیدا کند و ریتم تندتری در سطوح مدنی داشته باشیم این دستور العمل در آن زمان اعمال و ابلاغ شود.

وی گفت: این دستور العمل ممکن است در شرایط فعلی نیز تا حدودی کمک کننده باشد و بحث استمرار و تعمیق و توسعه دستور العمل ها است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران بیان داشت: امروز نامه‌ای را به وزیر بهداشت نوشتیم و در مورد کسانی که با وجود دستورات مؤکد بهداشتی گوش ندادند و به استان‌ها رفتند و اخباری از برخی استان‌ها داریم که با ورود مسافران نوروزی در برخی شهرستان‌ها افزایش بار بهداشتی را شاهد بودیم و توصیه ما این این است که برای تمام کسانی که به این توصیه‌ها توجهی نکردند جرایمی را در نظر گرفتیم که در این نامه به صورت مبسوط ب آن اشاره شده که در ستاد ملی کرونا به آن اشاره و اعمال شود.

زالی افزود: باید به صورت جدی تر خروج از استان تهران مورد ممانعت قرار بگیرد نشان داده که با نصیحت و توصیه و موعظه اخلاقی نمی‌توانیم جلوی ترددها را بگیریم در خواستمان این است که با مداخلات جدی تر از خروج افراد جلوگیری شود تا هم از سرایت به سایر استان‌ها جلوگیری شود و هم موج بازگشت این بیماری را به استان نداشته باشیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران اظهار داشت: بررسی امار طی چند روز اخیر نشان می‌دهد که حدود ۱۳ درصد نسبت به ۱۰ روز قبل فوتی‌ها در شهر تهران افزایش داشته است که علامت خوبی نیست و نشان می‌دهد که کماکان با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنیم و صحبت از پایداری بیماری یک صحبت گمراه شده است و باید کماکان مردم با حساسیت موضوع را ادامه دهند و برای شروع هفته سوم برنامه‌هایمان را اعمال کنیم./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها