کد خبر 83656

یکی از دانشگاه علوم پزشکی کشور اعلام کرد مردم اگر قرنطینه خانگی را شروع کنند می توانند جلوی ابتلای جدید به بیماری کرونا را اعلام کنند.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پرویز یزدانپناه جمعه شب در جمع خبرنگاران افزود: برخی بیماران که علائم زیادی ندارند در خانه قرنطینه می‌شوند و این افراد باید اصول بهداشتی را رعایت کرده تا دیگران را بیمار نکنند.

وی بیان داشت: مردم به این امر توجه داشته باشند که افراد بدون علامت هم می‌توانند ناقل باشند بنابراین تنها راه جلوگیری از ابتلاء در خانه ماندن و عدم حضور در اجتماعات و حتی عید دیدنی است.

یزدانپناه افزود: مسافرانی که از دیگر شهرها وارد استان می‌شوند نیز ممکن است ناقل باشند بنابراین در راستای شناسایی این افراد، ۱۲ ایستگاه غربالگری در استان فعال است.

وی تصریح کرد: همچنین از طریق سامانه اینترنتی در استان ۶۰۰ هزار نفر غربالگری شده‌اند و روزانه نیز ۶۰۰ نفر به مراکز درمانی پیش بینی شده برای بیماری کرونا در استان مراجعه می‌کنند.

یزدانپناه اظهار داشت: در مجموع در استان ۶۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده که از این تعداد ۴۲ نفر زیر ۵۰ سال سن دارند و این امر روند بهبود را سریع‌تر می‌کند./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها