کد خبر 82948

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد

کل مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۱۱۳۶۴ نفر افزایش یافت و مجموع جان باختگان به ۵۱۴ مورد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین آمار مبتلایان گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۱۳۶۴ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۳۵۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۵۱۴ مورد رسید.

او افزود: استان تهران با ۳۰۳ نفر بیشترین آمار ابتلا به کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته داشته است. استان مازندارن ۱۹۲ نفر و امروز به یکی از استان ها با خیز ابتلا تبدیل شده است.  در استان اصفهان ۱۱۰ نفر،  خراسان رضوی ۱۱۰ نفر  ابتلای آنها به بیماری مسجل شده است. در استان قم ۴۲ مورد ابتلا در روز گذشته تا امروز گزارش شده است.استان گیلان ۷۱ مورد و به نظر می رسد نتایج مشارکت عمومی آرام آرام دیده می شود و بسیج عمومی مقابله با کرونا زودتر آغاز شده است. ف

او ادامه داد: سمنان ۳۸ مورد جدید،، مرکزی ۴۸ مورد، قزوین ۱۲ مورد جدید، گلستان ۲۱، البرز ۶، لرستان ۲۵، آذربایجان شرقی ۹۷ مورد، فارس ۳۳، یزد، خوزستان ۱۵، اردبیل ۱۵، کردستان ۹، همدان ۱۰، آذریابحان غربی ۲۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: آمار مبتلایان جدید در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر صفر بوده‌ است./ ایلنا

ارسال نظر

تازه ها