کد خبر 82763

برزگر نمیانده مجلس درباره راه حل مقابله با کرونا گفت: تنها راه درمان کرونا ماندن در خانه است از تردد خواهشا خودداری کنید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد شهروز برزگر  با بیان اینکه «کرونا ویروسی بسیار هوشمند است» اظهار داشت: این ویروس با انتقال به فرد دیگر حالت جهشی پیدا کرده و ساختار آن هم با سایر ویروس ها متفاوت است. امروز زنگ خطر زده شده یعنی باید تردد به شهرها بخصوص از شهرهای آلوده کنترل شود و قرنطینه صورت گیرد نه اینکه مردم به شهرهای دیگر سفر کرده و ویروس را منتقل کنند.

نماینده سلماس در مجلس با بیان اینکه «واکسن بیماری کرونا ماندن در خانه است» گفت: در شهرهایی مثل سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و وجود تنها یک بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شیوع کرونا باعث فاجعه انسانی می شود لذا برای پیشگیری از مردم می‌خواهیم با رعایت مسائل بهداشتی در خانه مانده تا عامل انتقال ویروس به فرد دیگری نشده و خودشان هم مبتلا نشوند.

وی توضیح داد: ممکن است فردی مبتلا به کرونا شده اما به دلیل مقاومت بدنش حتی واکنشی به این ویروس نداشته باشد اما ویروس را به فرد دیگری انتقال داده و باعث مرگ او شود. اگر فردی با علم به این موضوعات ناقل ویروس بوده و منجر به مرگ کسی شود قاتل است. باید همه این موارد به مردم توضیح داده شود تا بدانند دلیل اصرار بر ماندن در خانه‌هایشان چیست.

برزگر در پایان با یادآوری اینکه «میزان فوتی آنفلوآنزا از کرونا کمتر است» گفت: البته در مقابل سرعت انتقال کرونا بیشتر است که برای مهار آن هم باید در خانه ها ماند و به مسافرت نرفت تا هم مشکلات کادر درمانی را زیاد نکرد و هم جلوی زنجیره انتقال را گرفت./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها