کد خبر 82658

وزارت خارجه عراق اعلام کرد به دلیل شیوع کرونا در ایران و جلوگیری از ورود آن به عراق از هرگونه ارائه خدمات کنسولگری به ایران جلوگیری شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سایت النشره، وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، به دلیل شیوع ویروس کرونا تا تاریخ ۲۱ مارس جاری فعالیت کنسول این وزارت خانه به حالت تعلیق درآمده و تمامی خدمات آن متوقف شدند.

در این بیانیه آمده است، این اقدام در راستای عمل به دستورالعمل‌های کمیته ویژه مقابله با ویروس کرونا در عراق در پیش گرفته شد.

همچنین دستگاه امنیت ملی عراق نیز بر لزوم همکاری با مراکز پزشکی و پایبندی به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری‌ها برای جلوگیری از انتشار ویروس در کشور تاکید کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی پارلمان عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای درباره اخبار منتشر شده از ابتلای ۱۰ نماینده این کشور به کرونا تاکید کرد که این خبرها بی‌اساس هستند.

در این بیانیه آمده است، برخی رسانه‌های داخلی و بین‌المللی روز دوشنبه خبر ابتلای ۱۰ تن از نمایندگان پارلمان به کرونا را منتشر کردند. ما قاطعانه این خبرها را رد می‌کنیم و از همه می‌خواهیم در انتقال خبرها از منابع رسمی آنها کمال دقت را داشته باشند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز دوشنبه به نقل از یک منبع سیاسی اعلام کرده بود که نتایج بررسی‌های آزمایشگاه مرکزی بغداد ابتلای ۱۰ تن از نمایندگان پارلمان عراق به کرونا را نشان می‌دهند.

دولت عراق از ممنوعیت تمامی تجمع‌ها در سراسر کشور در پی انتشار ویروس کرونا خبر داد و از همه خواست از سفر به شهرها و عتبات مقدس کشور خودداری کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها