کد خبر 79754

طبق گفته معاون وزیرراه درباره اقدامات ملی گفت: بیش از 60 درصد اقدامات ملی لرستان و ایلام واجد شرایط اجرایی هستند.

به گزارش پایاه خبری بااقتصاد، محمود محمودزاده امروز در مراسم کلنگ‌زنی سایت ۸۷۰ واحدی طرح اقدام ملی خرم‌آباد با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: طرح اقدام ملی حرکت ویژه‌ای بوده که در کل کشور آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول ۲۴۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند، اضافه کرد: در لرستان نیز در مرحله اول ۱۷۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که بیش از ۶۱ درصد واجد شرایط شناخته شدند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: سهمیه لرستان ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد است که با تأمین زمین توسط استاندار و دستگاه‌های اجرایی استان بتوانیم این واحدها را احداث و در اختیار شهروندان قرار دهیم.

محمودزاده گفت: پروژه‌ای که امروز کلنگ زنی می‌شود از جمله پروژه‌های نادر است که در سال‌های گذشته بازسازی بافت‌های فرسوده را داشتیم اما به لحاظ مسائل قانونی و اجرایی شرایط ایجاد نشد اما امروز این شرایط در قالب پروژه طرح اقدام ملی اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه این پروژه به‌عنوان پیش‌ران الگوبرداری می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح در قالب ۴۸۰۰ واحد در شهرهای بزرگ بالای ۱۰۰ هزار نفر، ۳۰۰۰ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار و ۳۰۰۰ واحد هم در بافت فرسوده اجرایی خواهد شد.

محمودزاده یادآور شد: با تأمین زمین مرحله دوم ثبت‌نام را آغاز خواهیم کرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها