کد خبر 79632

اعصضای شورای شهر تهران به دلیل نام گذاری معابر به مشکال خورده اند و خواستار نام های متفاوتی هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در جلسه شورای شهر تهران بررسی نامگذاری شش کوچه، خیابان و مجموعه ورزشی مطرح شد و محمد جواد حق شناس در ابتدای این جلسه به تشریح نام گذاری‌ها پرداخت که بهاره آروین در واکنش به یک نام گذاری گفت: مبنای کمیسیون نام گذاری چه بوده است؟ چرا که نام یک نفر از قهرمانان فوتسال آسیا برای یک سالن چند منظوره انتخاب شده اما این موضوع می‌تواند اعتراض سایر ورزشکاران را به همراه داشته باشد.

محمد جواد حق شناس در پاسخ به این سوال گفت: نام‌های که امروز مطرح کرده‌ایم براساس یک خرد و نظر جمعی بوده است اما توجه داشته باشید که گویا یک مقاومت به تغییر نام در شورا وجود دارد و در تهران هر روز شاهد احداث خیابان و بزرگراه‌های جدید نیستیم و تعدد نام‌های تکراری در شهر سبب شده که به سمت نام گذاری‌های جدید برویم و در دنیا این گونه است که چون مراجعات بین المللی دارند یک نام چندین بار در گذر و معابر مختلف تکرار نشده است.

وی با بیان این که در حال حاضر حدود ۱۰۰ یا ۲۰۰ با اسامی همچون مریم، نیلوفر، لادن و غیره بر کوچه‌ها و خیابان‌ها تکرار شده و باید این اصلاح شود گفت: از طرفی تلاش کردیم که خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف خانه هنرمندان به نام شخصیت‌های شناخته شده نام گذاری کنیم و مجسمه و سردیس نیز در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در ادامه ابراهیم امینی با بیان این که کمیسیون نامگذاری می‌بایست یک بار فلسفه نامگذاری‌های جدید و قدیم را بیان کند گفت: این موضوع شائبات را برطرف کرده و سبب می‌شود که تصمیم گیری‌های دقیقی گرفته شود.

حسن خلیل آبادی نیز در واکنش به این اظهارات گفت: ما از خودمان اسم خلق نمی‌کنیم و اسم‌ها و نام‌های تکراری باید اصلاح شود و هیچ تعارضی با مردم و اهالی محلات در مورد نام گذاری‌های جدید مطرح نبوده است.

به گزارش ایسنا، بهاره آروین در ادامه عنوان کرد که نامگذاری‌های معابر به مانند پرونده باغات به صورت تک تک باید بررسی شود اما حجت نظری با انتقاد از نبود رویه واحد گفت: معمولا اعضای شورا لیستی به این نام گذاری‌ها رای می‌دادند که این موضوع سبب تنش لفظی میان آروین و نظری شد و آروین با ناراحتی جلسه شورای را ترک کرد اما اعضای شورای شهر مانع وی شدند و آروین گفت: برخورد توهین آمیزی با هیات رئیسه می‌شود و ما نباید اجازه این کار را به آنها بدهیم.

به گزارش ایسنا، سرانجام پس از تلاش اعضای شورا برای کاهش تنش در صحن، اعضای شورا به تغییر نام خیابان اردلان به مرتضی ممیز، کوچه رافت به شهید اسماعیل حیدری و تغییر نام کوچه هفتم به نام شهید میرزایی و همچنین  تغییر نام استخر ویژه بانوان به اسد بیگی و همچنین نامگذاری سالن چند منظوره فوتسال به نام فرشته کریمی و همچنین نام گذاری یک سالن دیگر به نام حشمت الله کهن دل رای مثبت دادند.

همچنین اعضای شورای شهر به تمدید عضویت فاطمه مقیمی و فضل الله اسلامی دو عضو اصلی و علل البدل در مجمع اتوبوسرانی رای مثبت دادند و محسن هاشمی نیز به  دلیل جایگاه حقوقی خود به عنوان رئیس مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی انتخاب شد.

همچنین ابراهیم امینی در پایان از وصول سه طرح با قید یک فوریت به هیات رئیسه خبر داد و گفت: اما به دلیل کمبود وقت این طرح‌ها بررسی نمی‌شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها