کد خبر 79427

برخی از احزاب اصلاح‌طلب درباره لیست انتخاباتی دیروز در تهران گرد هم آمدند و به بحث و بررسی پرداختند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نشست برخی از احزاب اصلاح‌طلب درباره لیست انتخاباتی دیروز (پنجشنبه 17 بهمن‌ماه) در تهران برگزار شده است.

در این نشست احزابی همچون مردم سالاری، حزب وحدت و همکاری و خانه کارگر حضور داشته‌اند.

پیش از این محمدرضا راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی خبر از ائتلاف 12 حزب اصلاح‌طلب تحت عنوان «اصلاح‌طلبان پایتخت» داده بود که شماری از احزاب نیز عضو آن بودند که برخی از احزاب از جمله حزب ندای ایرانیان، حزب اعتماد ملی و حزب جوانان ایران اسلامی حضورشان را در این ائتلاف تکذیب کردند.

بر پایه این خبر، توئیت اخیر مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری نشان می دهد وی بدنبال ارائه لیستی اصلاح‌طلبانه در تهران است.

وی در توئیت امروز خود نوشته است: که هرچند متاسفانه اصلاح‌طلبان بدلیل رد صلاحیت ها در بسیاری از شهرها کاندیدا ندارند اما اصلاح‌طلبان پایتخت می توانند با ارائه لیست ثابت کنند اولا اکثریت مردم تهران اصلاح طلبند و ثانیا: هر تغییری از صندوق‌های رای می‌گذرد و ثالثا: مانع ورود افراطیون طرفدار شعار "لیاخوف کجایی؟" به مجلس بشوند.

اظهارات کواکبیان در قالب این توییت با اظهارات اعضای شورای عالی اصلاح‌طلبان مبنی بر نداشتن نامزد در تهران سنخیت ندارد. همین مسئله سبب شد تا بلافاصله بعد از خبری شدن ائتلاف احزاب اصلاح‌طلب، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که ریاست آن بر عهده محمدرضا عارف است واکنش نشان دهد و صریحا اعلام کند که هیچ کس حق ندارد تحت عنوان اصلاح‌طلبی لیست بدهد.

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در جلسه روز سه شنبه هفته جاری خود صرفا مصوب کرده بودند که احزاب از نامزدهای حزبی خود حمایت کنند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها