کد خبر 79255

رئیس سازمان زندان ها از تصمیم جدید قوه قضائیه برای کاهش دادن تعداد حکم های حبس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه سفر به شهرستان دشتستان و در جمع قضات این شهرستان گفت: ما باید بتوانیم ابتدا عدالت و امنیت را در جامعه بر قرار کنیم تا در پرتو آن توسعه همه جانبه و پایدار حاصل شود.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق شهروندی مردم: برخورد خوب با مردم حداقل کاری است که می توانیم انجام دهیم.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از مشکلات قضایی به علت عدم آشنایی مردم با قوانین است که لازم است اقدامات لازم برای آشنایی مردم با قوانین به عمل آید.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: در مجموعه قضایی باید آنگونه عمل کنیم که مردمی که برای حل مشکلاتشان به ما مراجعه کردند حق طلبی و خیرخواهی را مشاهده کنند.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به قضات گفت: تاکید رئیس قوه قضائیه بر کاهش جمعیت کیفری و به حداقل رساندن صدور احکام حبس می باشد.

وی ادامه داد: در مواردی شخصی می تواند ظرف چند ساعت وثیقه و یا کفیل معرفی کند از معرفی او به زندان ولو برای یک روز خودداری کنید.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: زندانی شدن فرد ولو برای یک روز می تواند آسیب های جبران ناپذیری به خانواده وارد نماید از این رو نباید احکام حبس به عنوان اولین راهکار برای برخورد با مجرمین باشد.

در ابتدای این نشست رئیس دادگستری استان گزارش کاملی از وضعیت قضایی شهرستان دشتستان و مشکلات و مسائل مربوطه را به اطلاع نماینده رئیس قوه قضائیه رساند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها