کد خبر 79009

معاون مدیر صدا و سیما درباره سریال کتونی زرنگی توضیحات تکمیلی داد و گفت: این سریال با بررسی های انجام شده از نظر محتوایی مناسب پخش نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مرتضی میرباقری در ابتدا درباره‌ی تولیدی شدن برنامه‌های زنده بیان کرد: برنامه‌ی زنده، یعنی تولید و پخش برنامه همزمان باشد؛ مثل بسیاری از برنامه‌های خبری که همزمان پخش می‌شود و یا مسابقات فوتبال که همزمان روی آنتن می‌رود و ما ساعات بسیار زیادی برنامه زنده داریم که به لحظه‌هایی مثل شهادت سردار سلیمانی، زدن پایگاه عین‌الاسد و ... پرداخته شد و ضرورت هم دارد زنده باشد.

ما ضوابطی را در رابطه با برنامه‌های زنده اعلام کردیم؛ اینکه برنامه‌هایی که ضرورت ندارد زنده پخش شود ضبط شود و یک یا دو ساعت بعد پخش شود.

او با اشاره به حواشی پیش آمده در برخی برنامه‌های زنده در هفته‌های اخیر، عنوان کرد: در برخی موارد مطالبی را کارشناسان و مهمانان ناخواسته مطرح می‌کردند که باعث تشویش افکار عمومی می‌شد و خودشان بعدا می‌گفتند که نمی‌خواستند آن را بیان کنند و یا در مواردی مجری نتوانسته بود به طور مناسب صحنه را هدایت و کنترل کند.

معاون سیما تصریح کرد: در این موارد هم افکار عمومی حساس بود و هم نهادهای بالادستی، امنیتی و فرهنگی تذکر می‌دادند. ما هم به این دلیل که هم این برنامه‌ها ضرورتی برای زنده بودنشان نبود و هم این خطاها استمرار داشت به این نتیجه رسیدیم که نیاز نیست این برنامه‌ها همزمان که تولید می‌شوند، پخش هم بشوند. در این صورت ایرادی که به‌وجود می‌آید می‌تواند گرفته شود.
پس بحث این نیست که چنین برنامه‌هایی وجود نداشته باشد؛ اینها برنامه‌های خوب و قوی هستند و برخی‌شان برنامه‌هایی انقلابی هستند اما به دلیل اینکه زنده بودن آنها لطماتی را به رسانه، برنامه و افکار عمومی وارد می‌کند سازمان صداوسیما تصمیم گرفت این برنامه‌ها باشند و خطاهایشان به حداقل برسد. این تصمیمی است که سازمان گرفته است و قانونی است. همه باید به قانون عمل و تمکین کنیم چون تصمیمی حرفه‌ای و کارشناسی است. این برنامه‌ها جزو برندهای صداوسیما هستند.

وی در ادامه درباره تکلیف سریال کمدی «کتونی زرنگی» که پیش از پخش به تصمیم شبکه سه متوقف شد هم گفت: این سریال توسط سیمافیلم بررسی شد و ما آن را به دلیل برخی ایرادات محتوایی، در اختیار حوزه نظارت سازمان صداوسیما هم قرار دادیم. متفقا بیان شد ایرادات محتوایی و کیفی وجود دارد و صلاح نیست این سریال در این ایام روی آنتن برود.
البته در کنار این، حواشی‌ای از طرف کارگردان به‌وجود آمد و حرف‌های سخیف و نامربوطی را بیان کرده بود که در تراز کارگردانی که می‌خواهد کار انقلابی در تراز مردم ایران بسازد، نبود. البته او عذرخواهی کرده و این در حال بررسی در حوزه‌های ذی‌ربط است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها