کد خبر 78189

طبق گفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امروز در مجلس تصویب شد که از این پس مجلس باید حداکثر هزینه ای که نمایندگان می توانند انجام دهند برای تبلیغات در دوره های انتخاباتی را مشخص می کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس، ماده ۵ طرح شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

بر اساس این ماده حداکثر هزینه‌ هر نامزد انتخاباتی در هر دوره‌ انتخابات متناسب با هر حوزه‌ انتخابیه پراکندگی جمعیت و محدوده جغرافیایی و تعداد کرسی‌های هر حوزه با پیشنهاد وزارت کشور، به تایید هیات مرکزی نظارت می‌رسد.

بر اساس تبصره یک این ماده هزینه‌ها و مخارجی که با موافقت نامزدها یا ستاد انتخاباتی آنها توسط اشخاص حقیقی و یا احزاب و گروههای سیاسی صورت می‌گیرد به عنوان هزینه نامزدها محاسبه می‌شود.

مخارج احزاب و گروههای سیاسی در حوزه‌ی فعالیت‌های انتخاباتی از زمان شروع فرایند انتخابات مشمول این حکم می‌باشند.

بر اساس تبصره ۲ این ماده احزاب و گروههای سیاسی در محدوده مجاز تبلیغات انتخاباتی صرفا با موافقت نامزدهای مجاز به انجام تبلیغات برای آنها بوده و بدون کسب موافقت کتبی آنها حق انجام هیچ گونه تبلیغاتی را برای آنها ندارد.

بر اساس تبصره ۳ این ماده انجام کلیه هزینه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی و همچنین انجام کارها و یا فروش محصولات و یا ارائه خدمات که به طور مستقیم یا غیر مستقیم مربوط به انتخابات بوده و در قبال آن پول پرداخت می‌شود بدون اخذ رضایت کتبی از نامزد یا حزب و یا نماینده مجاز امور مالی آنها و بدون پرداخت از طریق حساب مربوطه ممنوع است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها