کد خبر 77060

برخی رسانه‌های داخلی با استناد به توییت خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که مدعی شده، سفیر بریتانیا دیشب با پرواز دوحه از ایران رفته است، خبر داده اند.

به گزارش بااقتصاد، این رسانه ها به آمنه سادات ذبیح پور، خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران استناد می کنند که در صفحه خود در توییتر مدعی شده،  سفیر بریتانیا دیشب با پرواز دوحه از ایران رفته است.

پیش‌تر نیز خبرگزاری تسنیم گزارش داده بود که سفیر انگلیس، در جمع اعتراض‌های اخیر مقابل دانشگاه امیرکبیر تهران توسط نیروی انتظامی دستگیر و به مدت چند ساعت بازداشت شد.

بر اساس این گزارش‌ها، گفته می شود، مک ایر که در تجمع اعتراضی شرکت کرده بود، در زمان تظاهرات مردمی نزدیکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر سعی داشت تا جمعیت را هدایت کند. سفیر بریتانیا در تهران پس از آزاد شدن، به وزارت امور خارجه ایران احضار شد. مک ایر گفت که در اعتراضات شرکت نداشته، بلکه قصد ادای احترام به قربانیان سقوط هواپیمای بوئینگ 737 اوکراینی را داشته و پنج دقیقه بعد محل برگزاری را ترک کرده است.

به دنبال آن محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور خواستار اخراج سفیر بریتانیا از تهران شد و گفت: کاری که از دولت انتظار می‌رود این است که هرچه زودتر نسبت به اخراج سفیر انگلیس از ایران اقدام کند. حضور سفیر یک کشور در کشوری دیگر و در جمع غیرقانونی تعدادی هنجارشکن به هیچ وجه برای ما قابل قبول نبوده و این اقدام قابل تعقیب است‌.

 

ارسال نظر

تازه ها