کد خبر 76976

یکی از فرماندهان ناجا در بخش مرزبانی امروز در یک مصاحبه گفت: سهادت حاج قاسم سلیمانی باعث افزایش همبستگی میان مسلمین جهان شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سردار قاسم رضایی در نشست صمیمانه با سران طوایف، عشایر، متنفذین و مرزنشینان شهرستان گزیک گفت: امنیت و آرامش کشور را مدیون ولایت فقیه هستیم، پس وظیفه داریم پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت مان آسیبی نرسد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مرز جایگاه ملی دارد و همه مرزنشینان موظف هستند مرزبان باشند، تصریح کرد: ما به عنوان متولی مرز به نمایندگی از ملت بزرگ ایران مرزبان هستیم، اما در دین اشاره شده ملت ها نیز باید مرزبانی کنند. مرزبانی یک خط نیست، بلکه یک منطقه در عمق است که عقبه آن را مرزنشینان تشکیل می دهند، در واقع ما بیش از دو میلیون مرزنشین مرزبان داریم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس قبل از اینکه نیروهای نظامی به مرز برسند مرزنشینان از مرز ها دفاع کردند و این موضوع حکایت تعامل و ارتباط مرزبانان با مرزنشینان است، گفت: در کنار انسجام مدیریتی عشایر و طوایف، می‌توانیم سازمان رزم را به عنوان یگان احتیاط در منطقه تشکیل دهیم و تمرین مشترک داشته باشیم تا در مواقع لزوم پشتیبان مرزبانان باشند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه باید قدردان امنیت کشور باشیم، گفت: امنیت محقق شده و این نتیجه پاسداشت خون شهداست باید از این نعمت بزرگ مراقبت کنیم. دشمن به دنبال شکستن وحدت ملت ایران با ابزارهای مختلف است، باید هوشیار باشیم و در مسیر ولایت فقیه قرار بگیریم.

 رضایی مرزبانی را مسئول استیفای حقوق مرزنشینان دانست و خاطرنشان کرد: برای اشتغال زایی مرزنشینان هیچ محدودیتی وجود ندارد، آرامش و آسایش مرزنشینان جزء محوری ترین راهبردهای ما در مرزبانی است.

 شهادت حاج "قاسم سلیمانی" اتحاد مسلمانان را بیشتر کرد

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین در نشست صمیمی با فرماندهان و کارکنان مرکز آموزش مرزبانی محمد رسول الله (ص) نیز یرجند گفت: مرزبانان در مسیر بندگی خداوند قرار دارند و به عنوان مجاهدان فی سبیل الله در مرزها پاسدار انقلاب هستند و هرگونه مشقت را برای حفاظت از خاک این مرز و بوم تحمل می کنند.

وی به اهمیت حفاظت و حراست از دستاوردهای نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: سپهبد رشید اسلام شهید حاج "قاسم سلیمانی" در دوران زندگی با ارزش خود بعد از انقلاب اسلامی و همچنین هشت سال دفاع مقدس با تلاش های فراوان در مقابل دشمن ایستادگی کرد و توطئه های استکبار را خنثی و هیبت آمریکا را در هم شکست. شهید والامقام حاج "قاسم سلیمانی" با شهادتش وحدت و همدلی مسلمانان را در برابر دشمنان بیشتر و پرچم اسلام را برافراشته تر از قبل کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اخلاص و تابع محض ولایت فقیه بودن از صفات ایشان بود، اظهار کرد: سپهبد شهید حاج "قاسم رضایی" در اصل یک مرزبان بود که در طول عمر با عزت خود برای دفاع از خاک این مرز و بوم از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

وی با اشاره به فداکاری های سپاه پاسداران در طول 40 سال انقلاب گفت: سپاه پاسداران با اقتدار تمام و در یک حرکت بی نظیر موفق شد با استفاده از تکنولوژی داخلی هیمنه آمریکای تروریست را برهم بزند و این سربازان ولایی توانستند قدرت ایران را به خوبی نمایش دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به شعار مرزبانی، "من یک انقلابی ام" گفت: ما از خون گرانبهای شهدا پاسداری کرده و با اطاعت از دستورات الهی و انجام واجبات و ترک محرمات و شناختن دشمنان خود، با بصیرت بالا در مقابل آنان ایستادگی می کنیم.

سردار رضایی در نشست با مسئولان تربیت و آموزش مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) بیرجند نیز با اشاره به شرایط ویژه مرزبانی، گفت: مرزبانی جایگاه ویژه ای در سطح ملی، اجتماعی، قانونی، دیپلماسی، نظامی و ... دارد که باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کوچکترین اتفاقات در مرز باید به تصویب قانونگذاران برسد، افزود: مرز، نقطه تماس دو کشور است هر چیزی در مرز متفاوت و حساس است و کوچکترین رویداد در آن بین المللی می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای در خصوص اهمیت مرزبانی و اینکه مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است، اظهار داشت: در اسلام، جایگاه ناموس تعریف شده و وظیفه خطیر مرزداری بر عهده مرزبانی نیروی انتظامی است.

رضایی ادامه داد: مرزبانی باید خودش را به شرایطی برساند که باری از کشور و نیروی انتظامی که وظیفه پلیسی دارد، در حوزه امنیت مرزها کم کند. فرماندهان آموزشی مراکز آموزش باید تمام قد وظایف حساس مرزداری را درک کنند چراکه متولی امر آموزش کارکنان وظیفه هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا هویت مرزبانی را عملکرد نظامی و دفاعی دانست و گفت: این هویت باید در مرزبانی به مرحله آموزش برسد و همه آموزش ها بر اساس رویکرد نظامی و دفاعی تدوین و اجرایی شود.

رضایی تصریح کرد: خوشبختانه به لطف خداوند و آموزش های مداوم، آسیب پذیری در مرزها کاهش پیدا کرده که این مهم نشان از اجرای صحیح مولفه های نظامی دفاعی در آموزش هاست، البته این موضوع باید نسبت به گذشته ارتقاء پیدا کند.

وی با تاکید بر انضباط ظاهری و معنوی کارکنان وظیفه تاکید کرد: طوری آموزش ها را فراگیر کنید که کارکنان وظیفه خود را در محضر خداوند ببینند، این مهم نیازمند فرهنگ سازمانی است.

فرمانده مرزبانی با بیان اینکه باید به مولفه تعلیم و تربیت حساس باشیم، خاطرنشان کرد: لازم است که کارکنان وظیفه را بر اساس ماموریت های عملیاتی و جغرافیایی آموزش دهید و با آنها انس بگیرید.

 

براساس اعلام سایت پلیس، رضایی همچنین در جلسه اخوت خانواده مرزبانان هنگ مرزی "گزیک" نیز به نقش خانواده مرزبانان در موفقیت آنها اشاره کرد و گفت: مرزبانان خستگی را خسته کرده اند، زمانی که به پاسگاه ها و یگان های مرزی می‌روم با ایثارگری و ایمان بالای این افراد مواجهه می شوم و این توفیقی الهی است و جای شکرگزاری دارد.

 

وی بابیان اینکه مرزبانان در مسیر بندگی خداوند قرار دارند و به عنوان مجاهدان فی سبیل الله محسوب می شوند، عنوان کرد: امنیت رکن اصلی یک کشور است و کسانی که امنیت را فراهم می کنند در واقع با خدا معامله کرده اند.

فرمانده مرزبانی ناجا مرزبانان را مقتدر دانست و خاطرنشان کرد: مرزبانان در مرزها پاسدار انقلاب هستند و سختی ها و مشقت ها را تحمل می کنند تا از سرحدات ایران اسلامی پاسداری کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها