کد خبر 76953

حاجی دلیگانی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در مجلس گفت: در رابطه با حضور سفیر بریتانیا در تجمعات وزارت خارجه چرا اقدامی انجام نداده است؟

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسینعلی حاجی دلیگانی  در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، با بیان اینکه " اساس جمهوری اسلامی در نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری است" گفت: اقدام اخیر سفیر انگلیس اقدامی در نفی استقلال ما محسوب می‌شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اشاره به توییت‌های اخیر صفحه رسمی سفیر انگلیس گفت: سفیر انگلستان سعی دارد با توییت بازی حضور خود را پنهان کند. در دو روز گذشته حدود ۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی تذکر داده و خواستار اخراج سفیر انگلیس شدند اما هنوز وزیر امور خارجه ما اقدامی انجام نداده است.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: فردی همراه با سفیر انگلستان بوده و فرار کرده است. از مسئولین امنیتی و وزارت اطلاعات می خواهم که فرد متواری را پیدا کرده و هویت او را مشخص کند.

حاجی دلیگانی در پایان تذکر خود اظهار کرد:‌ انگلستان کشوری است که سالها پیش از انقلاب با به وجود آوردن یک قحطی مصنوعی ۹ میلیون ایرانی را به کشتن داد. ما هم اکنون باید به دنبال غرامت آن ۹ میلیون برویم. این که آنها هم اکنون طلبکار باشند رفتار درستی نیست./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها