کد خبر 76741

درخواست نمایندگان مجلس از ظریف

نماینده کاشان در مجلس در تذکری با اشاره به اقدام سفیر انگلیس در میان تجمع اعتراضی دیروز مقابل دانشگاه امیرکبیر، گفت: این موضوع از نظر دیپلماتیک نیاز به رسیدگی جدی دارد و از وزیر خارجه خواستار رسیدگی به این موضوع و اخراج وی از ایران هستیم.

به گزارش بااقتصاد، راب مک ایر، سفیر انگلیس در تهران، عصر دیروز شنبه در مقابل دانشگاه امیرکبیر در حالی که در تجمع اعتراضی مقابل این دانشگاه شرکت کرده بود، هنگام تهیه عکس و فیلم از تجمع، بازداشت شد.

بر اساس اخبار منتشره این سفیر بعد از بازداشت، به زبان انگلیسی صحبت می کرد و هویت اصلی خود را کتمان می کرد اما در نهایت مجبور شد تا خود را معرفی کند.

بازداشت وی سه ساعت طول کشید که در نهایت آزاد شد و در جلسه علنی امروز مجلس برخی نمایندگان خواستار اخراج این سفیر از تهران شدند.

جواد ساداتی نژاد، نماینده کاشان در مجلس در تذکری با اشاره به این اقدام سفیر انگلیس گفت: این موضوع از نظر دیپلماتیک نیاز به رسیدگی جدی دارد. وی از ظریف، وزیر خارجه خواست تا ضمن رسیدگی به این موضوع، وی را از ایران اخراج کند.

محمد جواد ابطحی، نماینده خمینی شهر هم سفیر انگلیس را عنصر نامطلوب توصیف کرد و از وزارت خارجه خواست تا این سفیر را عنصر نامطلوب اعلام و از ایران اخراج کند.

احمد امیرآبادی، نماینده قم هم در تذکر آیین نامه ای از رییس قوه قضاییه، دادستان کل کشور و وزارت خارجه خواست تا سریعا به اقدام سفیر انگلیس  رسیدگی کنند. این نماینده تاکید کرد سفیر انگلیس باید از کشور اخراج شود.

علاء الدین بروجردی، نماینده بروجرد و رییس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم اقدام سفیر انگلیس را خارج از عرف و مقررات بین المللی دانست.

وی افزود: سفیر انگلیس تجمع کنندگان را تحریک کرد و این فرد حتما جایگاهش به عنوان سفیر در ایران نیست. بروجردی نیز خواستار خروج سفیر انگلیس از ایران ظرف یک هفته شد.

منبع: الف

ارسال نظر

تازه ها