کد خبر 76714

نمیانده مردم کرمان از دولت خواست دلیل جان باختن تعدادی از شهروندان کشور در مراسم تشییع جنازه را بگوید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نامه محمد مهدی زاهدی  به رئیس جمهور درباره پیگیری علت جان باختن تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع سردار سلیمانی به شرح ذیل است:

«جناب آقای روحانی

ریاست محترم جمهور

سلام علیکم

شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان و یاران مخلص ایشان از جمله سردار پورجعفری، که مصادف گشت با ایّام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، را خدمت جنابعالی تسلیت عرض می نمایم و امیدوارم که همه ما مسئولین در مسیر این شهید والامقام، که ثمره آن برقراری امنیت و آرامش در مرزهای پهناور کشور و جغرافیای جهان اسلام بود، گام برداشته و دیپلماسی عزّت و اقتدار در تعاملات و روابط بین الملل را از مشی این چهره بین المللی جبهه مقاومت، بیاموزیم.

بایسته است از ملّت بزرگ ایران و از ملّت های مسلمان و بیدار کشورهای منطقه و دنیا، به دلیل حضور میلیونی در مراسم های تکریم، تشییع و عزاداری شهید سلیمانی و همرزمانش، تجلیل نموده و در مقابل این همه شکوه و قدرشناسی سر تعظیم فرود آوریم.

سپاس ویژه ای داشته باشیم از مردم عزیز استانهای خوزستان، خراسان، تهران، قم، کرمان و سایر استانها و شهرهایی که با حضور هوشمندانه و میلیونی خود در مراسم تشییع، حماسه ای بزرگ را خلق کردند و تجلّی از اراده و سلوک حاج قاسم، که همانا حفظ وحدت و اتحاد بود را به نمایش گذاشتند.

جناب رئیس جمهور؛ ملّت بزرگ ایران و مردم همه استان‌های کشور و خاصه مردم دیار کریمان به حق، بزرگترین و باشکوه ترین حضور خود را در بدرقه سردار دل‌ها به منصه ظهور رساندند، اما متأسفانه در استان کرمان و موطن حاج قاسم و شهید پورجعفری، مراسم تشییع چند میلیونی مردمی که از سراسر استان و از اقصی نقاط کشور خود را به کرمان رساندند تا در آخرین وداع با پیکر حاج قاسم و همرزمانش حضور داشته باشند، با ضایعه ای دردناک همراه شد که اندوه شهادت حاج قاسم و همرزمانش را بر قلب و جان‌مان مضاعف کرد.

حماسه حضور مردم استان های مختلف در مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهید سلیمانی و همرزمانش، این یقین و اطمینان را می داد که مراسم تشییع این شهدای والامقام در شهر و دیار خود نیز با همان شکوه و به مراتب باشکوه تر برگزار شود، لذا انتظار می رفت که تدابیر و تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود.

جناب آقای روحانی؛ انتظار داریم به منظور تسکین آلام مردم و خانواده‌های داغدار، شورای امنیت ملی و شورای تأمین استان پیرامون علل بروز حادثه به جامعه توضیحات شفافی ارائه نمایند. همچنین شایسته است نمایندگانی از سوی هیات محترم دولت با حضور در جمع خانواده های معزز جان باختگان و مجروحان، دلجویی بایسته و مؤثر از ایشان را بعمل آوردند و این عزیزان که در مسیر شهدا، جان باختند در زمره شهدا نیز محسوب شوند.

محمّد مهدی زاهدی

نماینده مردم نجیب کرمان و راور»

 

ارسال نظر

تازه ها