کد خبر 76638

با اعلام معاون آموزشی دانشگاه تهران

بعد از اعلام اسامی دانشجویان مسافر هواپیمای تهران به کی‌یف از دانشگاه‌های صنعتی شریف، امیرکبیر و علم و صنعت ایران اکنون معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر داده است که بیش از 16 نفر از دانشجویان در این دانشگاه تحصیل کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون آموزشی دانشگاه تهران از افزایش جانباختگان این دانشگاه در سانحه هوایی تهران_کی‌یف به بیش از ۱۶ نفر خبر داد و گفت: یکی از جانباختگان این سانحه از دانشجویان فعلی دانشگاه بوده است.

دکتر حسین حسینی ضمن بیان این مطلب خاطر نشان کرد: سانحه هوایی اخیر که موجب از دست دادن جمعی از دانشجویان، نخبگان و دانش‌آموختگان برتر کشور بودند یک حادثه تلخ برای جامعه و به خصوص جامعه علمی به شمار می‌رود. ضمن اینکه این افراد سرمایه‌های بزرگی برای کشور بودند که برای ادامه تحصیل و کسب دانش به کشورهای دیگر و دانشگاه‌های برتر مهاجرت کرده بودند.

دکتر حسینی افزود: بر اساس آماری که اخیرا بدست ما رسیده است تعداد ۱۵ نفر از فارغ‌التحصیلان و یک نفر از دانشجویان فعلی دانشگاه تهران در سانحه هوایی اخیر در میان جانباختگان بودند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: براساس آماری که اعلام شد نخبگان از دست رفته سانحه هوایی، ذخایر ارزشمند کشور از دانشگاه‌هایی همچون صنعتی شریف، علم و صنعت و امیرکبیر بودند و همچنان در حال برآورد آمار از دست دادگان دانشگاه تهران هستیم.

 اسامی دانشجویان و دانش آموختگان جان باخته دانشگاه تهران در سانحه سقوط هواپیمای اکراینی به این شرح است:

photo_2020-01-11_15-56-51

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها