کد خبر 76162

امروز یکی از نمایندگان مجلس خطاب به مجمع تشخیص گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی لوایح پالرمو و FATF را از دستور کار خارج کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نصرالله پژمان‌فر در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت و تبریک شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی آغازگر سطح جدید و نقطه عطفی از تقابل با محوریت مقاومت و علی الخصوص با جمهوری اسلامی  محسوب می‌شود. سطح واکنش ما تعیین کننده موازانه بلند مدت قدرت در سطح منطقه و جهان خواهد بود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: تنزل این حادثه به عنوان ترور یک فرمانده از خیل فرماندهان نظامی ایران و برابر کردن ایشان با یک ژنرال آمریکایی غیر قابل قبول است. باید توجه کرد که شهادت قاسم سلیمانی یک ترور یا یک قتل نیست بلکه یک قتال و اعلام جنگ است. پاسخ قتال، قتال است. آمریکا علیه ما  اعلام جنگ کرده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کلید واژه "انتقام سخت" این واکنش تنها راهی است که می‌تواند حزن ایجاد شده را جبران کند. طی ساعات گذشته برخی افراد از سر دلسوزی یا ترس با ترامپ همنوا شده و به تشریح ابعاد خسارات احتمالی پس از واکنش  به آمریکا پرداختند. آنها تلاش کردند که کشور از اقدام تلافی جویانه محکم برحذر داشته تا موضوع را در یک فضای ابهام ببرند. به جد همراه با ملت می‌گویم که عدم واکنش قاطع و نظامی سریع پشیمان کننده خواهد بود و به ضعف تلقی شده و فشار دشمن را بیشتر می‌کند.

پژمان فر با بیان این که «ملت به دنبال انتقام سخت، به هنگام و مستقیم هستند» تاکید کرد: کمترین نتیجه انتقام تخلیه منطقه غرب آسیا از لوث وجود عناصر نظامی آمریکا است. اگر آمریکا این منطقه را ترک نکند به زودی با کوهی از کشته‌های آمریکایی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سند برجام خطاب به رئیس جمهور ابراز عقیده کرد: شما گفتید مذاکره و برجام توانست سایه جنگ را از سر کشور دور کند حالا می‌گویند که نه تنها سایه جنگ  برطرف نشد بلکه امروز وارد جنگ شدیم. چه کسی خسارات اعتراف دیرهنگام و بدون عذرخواهی ملت ایران را  می‌دهد؟ با ریخته شدن خون سردار سلیمانی همه باید بدانیم جای هیچ گونه دیپلماسی با آمریکا وجود ندارد.

وی ادامه داد: از امروز به بعد هر مقام مسئولی که بخواهد از آمادگی برای مذاکره با آمریکا سخن بگوید این اقدام خیانتکارانه مستوجب مجازات خواهد شد. آیا دولتی‌ها و کسانی که بر طبل الحاق ایران به FATF  و پالرمو می کوبند می‌دانند که با الحاق ایران به این لوایح حاج قاسم سلیمانی در لیست ترور قرار می‌گرفت و باید او را  تحویل آمریکایی‌ها می‌دادیم؟ دولت باید در اسرع وقت این لوایح را پس بگیرد. مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز باید برای همیشه این لوایح را از دستور کار خارج و بایگانی کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر ارتباطات گفت: شما مقصر هستید اگر در فروردین ماه سال ۹۸ که اینستاگرام صفحات سپاه را حذف کرد مقابل او ایستاده بودیم امروز ملت ایران تحقیر نمی‌شدند. آیا روزی که اینستاگرام را به عنوان پلت فروم ۸۵ میلیون ایرانی معرفی کردید نمی‌دانستید که روزی با حذف همدردی ملت با شهادت حاج قاسم، چنین تحقیر می‌شویم؟/ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها