کد خبر 76131

کمیته امنیتی حقوقی تهران از بررسی طرح ساماندهی بازار اوراقچی ها و خرده فروشی های منطقه 15 تهران خبر داد.

به گزارشش پایگاه خبری بااقتصاد، ششمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با حضور معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران، مدیرعامل سازمان نوسازی، دبیرکل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار، فرمانده‌های نیروی انتظامی، مدیران فرمانداری و اداره کل ثبت اسناد، معاونان و مدیران شهرداری های منطقه ۱۲ و ۱۵، مدیران شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل و مدیران سازمان نوسازی به همراه مدیران دفاتر توسعه محله‌ای برگزار شد. 


در این جلسه دو دستور کار بررسی شد. موضوع ساماندهی بازار و تامین کسری خدمات این ناحیه و موضوع ساماندهی اوراقچی‌های فدائیان اسلام مورد بررسی قرار گرفت.


حمید گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ضمن لزوم مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و شهرداری در نوسازی بافت های فرسوده، بر لزوم نگاه همه جانبه اجتماعی و اقتصادی و شهری به صورت توامان و استفاده از منابع دستگاه ها در موضوع بازآفرینی تاکید کرد.


مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه با اشاره به تهیه برنامه‌های توسعه در محله‌های بازار و فداییان اسلام توسط دفاتر توسعه، خواستار اجرای مصوبات پیشین کمیته از محل منابع مشترک دولت و شهرداری شد. در این خصوص برای ساماندهی محدوده بازار، به برنامه های تدوین شده در سرفصلهای ترافیکی، انتظامی، بهسازی محیطی و مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: برای پیشبرد برنامهها و مصوبات کمیته به صورت مشخص، بهتر است وظیفه هر دستگاه مشخص شود تا پیگیری های لازم برای اقدامات مصوب صورت گیرد. 


کریمی، دبیرکل انجمن‌های اصناف و بازار نیز با اشاره به اهمیت بازار و اثرات فرا محدوده‌ای آن، تامین کسری تاسیسات روبنایی و زیربنایی این محدوده را از کمیته خواستار شد و افزود: انجمن اسلامی اصناف و بازار تمام تلاش خود را برای پیگیری و هماهنگی لازم در جهت ساماندهی بازار را انجام خواهد داد.


در ادامه مدیران محله‌های بازار و فداییان اسلام، به ارائه گزارشها اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیشنهادی پرداختنتد و در خلال گزارش هر کدام از دستگاه های ذی‌مدخل در برنامه اقدام، در این خصوص نظرات خود را ارائه کردند.


معاون استاندار و رئیس کمیته ضمن تقدیر از زحمات مجموعه سازمان نوسازی، تاکید کرد: جدول برنامه های محدوده های بازار و فداییان اسلام پس از بررسی توسط دبیر کمیته امنیتی و حقوقی، به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد و وظایف دستگاه ها باید تا حصول نتیجه پیگیری شود.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در ادامه مقرر شد موارد طرح شده در جلسه، با حضور دبیر کمیته، مدیران دفاتر و راهبرهای محدوده های بازار و فداییان اسلام، بررسی شود و پس از تایید برای اقدامات مربوطه، ابلاغ شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها