کد خبر 75946

وزیر اتباطات

وزیر ارتباطات، دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا را را با هیتلر، چنگیز و داعش مقایسه و تصریح کرد: ترامپ یک تروریست کت و شلواری است.

به گزارش بااقتصاد، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، با انتشار پستی در توییتر خود، ترامپ را با داعش، چنگیز و هیتلر مقایسه کرد.

وی در توییترخود نوشت: " مثل داعش، مثل هیتلر، مثل چنگیز! همه آنها از فرهنگ متنفر هستند. ترامپ یک " تروریست کت و شلواری" است. او خیلی زود تاریخ را فرا خواهد گرفت که هیچ کس نمی تواند " ملت و فرهنگ بزرگ ایران " را شکست دهد.

گفتنی است؛ پیش ازاین ترامپ در توییتی اعلام کرده بود که ایالات متحده حملات سریع و نیرومندی به 52  هدف در ایران در پاسخ به هرگونه حمله بالقوه ایران به دلیل کشته شدن ژنرال قاسم سلیمانی انجام خواهد داد.

در توییت ترامپ آمده است: " این یک هشدار است. اگر ایران به امریکایی ها و یا تاسیسات امریکایی حمله کند، ما 52 هدف در ایران (اشاره ای به 52  گروگان آمریکایی که چند دهه قبل توسط ایران به گروگان گرفته شده بودند) را به سرعت مورد حمله قرار خواهیم داد. بعضی از این اهداف برای ایران و فرهنگ ایرانی مهم هستند. حملات به این اهداف و دیگر اماکن در ایران با سرعت و با قدرت زیاد وارد خواهد شد. آمریکا دیگر تحمل تهدید را ندارد!"

یادآور می شود؛ به دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا، پهپاد های امریکایی به کاروانی که در آن سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون نیروهای الحشد الشعبی، سردار سرتیپ پاسدار حسین جعفری‌نیا، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری‌نیا، سرگرد پاسدار هادی طارمی، سروان پاسدار وحید زمانیان و چند نفر از اعضای این سازمان حضور داشتند شلیک کردند.

پس از این حادثه در واشنگتن گفته شد که این اقدام آنها دفاعی بوده است. ترامپ مدعی شد که سردار سلیمانی در حال آماده سازی برای "حمله به دیپلمات ها و پرسنل ارتش آمریکا" بود.

ژنرال قاسم سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه، نقش بسیار برجسته ای در تحولات چند سال اخیر خاورمیانه داشت. منبع: اسپوتنیک

 

ارسال نظر

تازه ها