کد خبر 75920

دانشگاه تهران برای برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر همرزمان ایشان آماده شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  و بنابر اعلام شهرنوشت، تورج فرهادی با بیان اینکه  پرچم های بلند سطح منطقه نیز به رنگ مشکی درآمده است گفت: طی هماهنگی با ستاد اقامه نماز، مسئولان دانشگاه تهران، نیروی انتظامی، پلیس راهور و اورژانس آماده برگزاری با شکوه مراسم هستیم. چاپ یا نصب بنر، نصب تعداد ۵۰ پایه پرتابل، ایجاد ۶هزار متر ریسه های مشکی در میادین فردوسی، انقلاب، ولیعصر (عج)، فاطمی و اسدآبادی از اقدامات شهرداری منطقه برای این مراسم است.  

وی بیان کرد: در ساختمان‌های مرکزی، شماره ۲ و ۴ و کلیه ساختمان‌های نواحی ریسه‌ها و پارچه‌های مشکی نصب شده است. همچنین در ۲۰ نقطه از عرشه‌های پل‌های عابر پیاده و سواره رو، پرچم‌های الوان حذف و پرچم‌های مشکی جایگزین شده است.

فرهادی با اشاره به نظافت و پاکسازی محل برگزاری مراسم در حین و بعد از مراسم توسط نیروهای منطقه ۶، افزود: ۵۰۰ نیروی کارگری در طول محدوده جغرافیایی منطقه ۶ حد فاصل چهارراه ولیعصر تا نواب و حدود ۸۰ دستگاه ماشین آلات و ادوات مکانیزه اعم از جارو، واتر جت و خاور به کار گرفته شده و در طول مسیر برای جمع‌آوری مازاد رفت و روب مشغول فعالیت هستند. در محور هم کلیه عوامل فضای سبز با توجه به تراکم جمعیت در مراسم تشییع، هرس شاخه های مزاحم و مشکل ساز را انجام دادند.

شهردار منطقه ۶ با تاکید بر هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این مراسم در دانشگاه تهران، اظهار کرد: از دیروز تعداد ۱۰۰ نیرو در محوطه دانشگاه تهران همراه با ادوات مخصوص مانند جاروی مکانیزه و ۴ دستگاه خاور حضور دارند تا محیط پیرامونی محل برگزاری نماز و محوطه و خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران را نظافت کنند. علاوه بر این در جایگاه برگزاری نماز اقدامات دیگری مانند آماده‌سازی محوطه جایگاه نماز و اطراف دانشگاه تهران، رنگ آمیزی جداول، شستشوی نرده‌های محوطه جایگاه نماز، پاکسازی و واکاری چمن‌های اطراف دانشگاه تهران انجام شده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها