کد خبر 72906

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ۱۳۸۹۶ نفر تاکنون ثبت‌نام کردند که از این میان ۱۶۰۵ نفر زن و ۱۲۲۹۱ نفر مرد هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیداسماعیل موسوی در پایان مهلت قانونی آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در جمع خبرنگاران حاضر در وزارت کشور گفت: ۱۳۸۹۶ نفر تاکنون ثبت‌نام کردند که از این میان ۱۶۰۵ نفر زن و ۱۲۲۹۱ نفر مرد هستند.

وی افزود: نسبت به دوره قبلی بیش از ۱۵ درصد افزایش ثبت‌نام داشته ایم و نسبت ثبت‌نام زنان به مردان ۱۲ درصد به ۸۸ درصد است.

موسوی تاکید کرد: ۶۰۱ نفر معادل ۴ درصد تحصیلات حوزوی دارند، ۱۴ درصد دکترا، ۷۷ درصد کارشناسی ارشد و مابقی لیسانس و کمتر از آن را دارایند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: ۳۷ درصد داوطلبان زیر ۴۰ سال دارند، ۲۶ درصد ایثارگرند، ۴ درصد سابقه نمایندگی مجلس دارند و ۲۳ درصد نیز حداقل یکبار پیش از این در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند.

 وی افزود: استان تهران با ۳۱۳۸ نفر، اصفهان با ۱۰۹۹ نفر، خراسان رضوی با ۹۸۰ نفر، خوزستان با ۸۰۰ نفر و استان فارس با ۷۳۹ نفر بیشترین داوطلبان را داشته‌اند.

موسوی با اشاره ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان اظهار کرد: تا امروز  ٥٧ نفر ثبت نام کردند که  ٣١ نفر از تهران، ١٧ نفر از قم، ۲‌ نفر از فارس،  ٢ نفر از خراسان رضوی و ۲ نفر از خراسان شمالی ثبت‌نام کردند.
.
وی تأکید کرد: ٥‌ نفر نیز خارج از کشور اقدام به ثبت‌نام کردند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها