کد خبر 72651

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: رئیس جمهور هنوز با استعفای پیوندی از ریاست جمعیت هلال احمر موافت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمودرضا پیروی، دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: ما منتظر اعلام نظر ریاست محترم جمهور هستیم؛ در صورت صلاحدید ایشان، ساز و کار قانونی و مردمی انتخاب رئیس جدید آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: بر این اساس اعضای شورای عالی دو نفر را به ریاست محترم جمهور معرفی کرده و ایشان گزینه مورد نظر را منصوب خواهند کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مورد نحوه اداره جمعیت هلال احمر در روز‌هایی که پیوندی در بازداشت است گفت: جمعیت هلال احمر به لحاظ سازمانی و سیستماتیک هیچ بن‌بست قانونی ندارد.

وی افزود: در قوانین همه چیز دقیق و روشن است و هم اکنون ما در ارائه خدمت و تداوم وظایف هیچ مشکلی نداریم.

پیروی تاکید کرد: دبیر کل جمعیت هلال احمر طبق اساسنامه بالاترین مقام اجرایی است. دبیرکل جمعیت بر اساس قانون و در حوزه‌های مالی، سازمانی، پشتیبانی و … دارای سقف اختیارات قانونی است و هم اکنون کار خرید بالگرد‌های جدید با جدیت در حال انجام است و تقریبا نهایی شده است که به زودی جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: تولید صافی‌های دیالیز که برای مدتی متوقف شده بود از هفته آینده آغاز می‌شود. فیبر‌های لازم خریداری شده و این اتفاق مهم به زودی خواهد افتاد.

به گفته دبیر کل جمعیت هلال احمر تشکیل خانه‌های هلال در روستا‌ها و شهر‌ها ابلاغ شده و به زودی آغاز به کار می‌کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها