کد خبر 72578

یکی از نماینده های مجلس درباره ناآرامی های مجلس گفت: باید به دنبال آسیب شناسی ها قبل از ناآرامی ها باشیم و جلوی این موضوع را به صورت کارشناسی بگیریم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جلال میرزایی با اشاره به تاثیر شفاف سازی در برقراری آرامش و امنیت در کشور، بیان کرد: در همه جای دنیا مرسوم است که در شرایط حساس برای جلوگیری از تشدید التهاب‌ها برخی از مسائل و جزئیات را در حالت ابهام نگه می‌دارند و در عین حال دستگاه های مسئول نباید به گونه‌ای موضع بگیرند تا منجر به تشدید التهابات شود.

وی در ادامه اظهار کرد: اما اکنون جا دارد وزیر کشور خود در مجلس حاضر شود و توضیحاتی در خصوص تعداد افرادی که مجروح، کشته و یا بازداشت شده‌اند به نمایندگان ارائه دهد. وزرا نباید همواره منتظر جلسه استیضاح باشند تا به مجلس آمده و برخی مسائل را مطرح کنند.

نماینده مردم ایلام در مجلس تصریح کرد: تاکنون جلسه‌ای با نمایندگان برای اعلام آمار رسمی مجروحان و بازداشت های اخیر برگزار نشده است اما آمارهایی از تعداد بازداشت شدگان به گوش می‌رسد. باید در این زمینه دقت لازم به عمل آید.

وی در ادامه تاکید کرد: ما نیاز جدی به آسیب شناسی حوادث اخیر در کشور داریم. باید بررسی کرد چرا در برخی از شهرها که حتی تعداد قشر ضعیف در آنجا بالاتر است نا آرامی‌ها به سمت اغتشاش نرفت اما در برخی نقاط دیگر شاهد تخریب بودیم. باید بررسی شود چرا در برخی از شهرها در بین نیروی انتظامی و معترضان تلفات داشتیم.

وی افزود: باید این مسئله مطرح شود که وزارت کشور و مقامات مسئول چه تدبیری دارند تا در آینده اعتراضات مسالمت‌آمیز به اغتشاشات کشیده نشود. اکنون این سوال مطرح است که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به معترضان و به حداقل رساندن تلفات چه برنامه ای در دستورکار است. آسیب وارد شدن به افراد حتی گروهی که اشرار نامیده می‌شوند در اعتراضات زیبنده جامعه ما نیست. ما باید با آسیب شناسی دقیق حوادث اخیر به دنبال جلوگیری از تکرار وقایع خشونت آمیز باشیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها